Charleston. Linette i Klepac najlepsze w grze podwójnej

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Słowenka Andreja Klepac zostały triumfatorkami turnieju WTA 500 w Charleston. W finale pokonały 6:2, 4:6, 10-7 Lucie Hradecką i Sanię Mirzę. Polka bardzo dobrze spisała się też w singlu. W tej specjalności dotarła do ćwierćfinału, po drodze pokonując m.in. Leylah Fernandez. 

Linette i Klepac połączyły siły po raz pierwszy. W tym sezonie miały okazję ze sobą zagrać, ale stały po przeciwnych stronach kortu. W Indian Wells górą była nasza reprezentantka. Klepac grała wtedy jeszcze w parze z Dariją Jurak, z którą w zeszłym roku zakwalifikowała się do WTA Finals. Od początku tego sezonu słoweńsko-chorwacka para strasznie jednak zawodziła. W siedmiu turniejach z rzędu odpadała w pierwszej rundzie.

Zmiana partnerki okazała się strzałem w dziesiątkę. Klepac odżyła przy Magdzie Linette i razem z Polką sięgnęła po tytuł w Charleston. A mogło nie być tak kolorowo, bo już w pierwszej rundzie twardy opór stawiły im Alicja Rosolska i Erin Routliffe. W super tie-breaku było 7-7 i raptem trzy punkty dzieliły Linette i Klepac od porażki.

Wszystko potoczyło się jednak zupełnie inaczej. Rozstawiony z numerem ,,4″ duet przetrwał i dotarł aż do finału. W nim historia się powtórzyła. Znów doszło do wyniku 7-7 w super tie-breaku i znów najważniejsze punkty powędrowały na konto Polki i Słowenki.

Finałowe zwycięstwo 6:2, 4:6, 10-7 nad Lucie Hradecką i Sanią Mirzą jest niezwykle wartościowe ze względu na klasę przeciwniczek. Czeszka i Hinduska to wybitne specjalistki od gry wybitnej od gry podwójnej, które w sumie wygrały pięć imprez wielkoszlemowych.

Linette może być bardzo zadowolona ze swojej postawy w deblu, ale dobrze spisała się również w grze pojedynczej. Po raz pierwszy w tym sezonie wygrała trzy mecze w turnieju głównym i dotarła aż do ćwierćfinału. Na tym etapie uległa Jekaterinie Aleksandrowej.

Dobra forma Linette cieszy tym bardziej, że wielkimi krokami zbliża się mecz Polska – Rumunia w Pucharze Billie Jean King. Spotkanie odbędzie się w dniach 15-16 kwietnia w Radomiu.


Wyniki

Finał:

M. Linette, A. Klepac (Polska, Słowenia, 4) – L. Hradecka, S. Mirza (Czechy, Indie) 6:2, 4:6, 10-7