Charleston. Magda Linette poznała rywalkę w imprezie rangi WTA 250

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette wystąpi w rozpoczynającym się w poniedziałek turnieju rangi WTA 250 w Charleston. Będzie to drugi w tym roku występ polskiej tenisistki w Family Circle Tennis Center. 

Na amerykańskiej mączce dwa tygodnie z rzędu odbywają się turnieje kobiet. Najpierw zawodniczki przystąpiły do rywalizacji w ramach imprezy WTA 500. Druga rakieta Polski zakończyła występ na pierwszej rundzie. Teraz zawodniczka z Poznania weźmie udział w turnieju „szczebel” niższej rangi. Najwyżej rozstawionymi zawodniczkami są: Ons Jabeur (rozstawiona z numerem jeden) oraz Magda Linette (turniejowa „dwójka”).

W pierwszej rundzie Polka zmierzy się z Marią Camilą Osorio Serrano. Kolumbijka nim przybędzie do Stanów Zjednoczonych wystąpi w niedzielnym finale turnieju w Bogocie, gdzie zmierzy się z Tamarą Zidanszek. W kolejnej rundzie na polską tenisistkę może czekać lepsza z pary Sara Errani – Christina McHale. Z kolei w trzeciej rundzie rywalką Linette może być Ajla Tomljanović.

Poznanianka po występie w turnieju rangi WTA 500 w Charleston pierwotnie miała wrócić do Polski, aby wraz z reprezentacją Polski walczyć w meczu w ramach Billie Jean King Cup przeciwko Brazylii. Ostatecznie zrezygnowała z podróży do kraju i zmiany nawierzchni na „hard” na jeden występ. Postanowiła pozostać tydzień dłużej za Oceanem i wystąpić w jeszcze jednym turnieju na mączce.