Charleston. Porażka Radwańskiej, awans Fręch

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne, foto: Andrzej Szkocki

Urszula Radwańska pożegnała się z turniejem ITF w Charleston (pula nagród: 100 tysięcy dolarów). Polkę w pierwszej rundzie pokonała Egipcjanka Mayar Sherif 6:4, 6:3. Do drugiej rundy awansowała natomiast Magdalena Fręch.

Radwańska nie mogła zaliczyć losowania do udanych. Już w pierwszym meczu spotkała się z turniejową „trójką”. Mayar Sherif, bo o niej mowa, to bardzo ciekawa tenisistka, która może się pochwalić kilkoma niezłymi osiągnięciami. Jako pierwsza Egipcjanka w historii wygrała mecz we Wielkim Szlemie, wystąpi także na zbliżających się Igrzyskach Olimpijskich w Tokio.

Środowy mecz od początku nie układał się dobrze dla naszej tenisistki. W pierwszym secie Radwańska została trzykrotnie przełamana. Dwukrotnie bardzo szybko odrabiała straty, jednak za trzecim razem ta sztuka się nie udała. W efekcie Sherif wygrała tę partię 6:4.

Egipcjanka nie zamierzała się zatrzymywać i w drugim secie również wyglądała na lepszą zawodniczkę tego dnia. Polka natomiast miała dużo problemów przy własnym serwisie, a rywalki nie zdołała przełamać, pomimo kilku okazji, zwłaszcza w szóstym gemie. Do decydującej odsłony nie udało się więc doprowadzić i Egipcjanka wygrała całe spotkanie 6:4, 6:3. Kolejną jej rywalką będzie Amerykanka Claire Liu.

Z Charleston dobiegły jednak również dobre informacje. W turnieju pozostaje Magdalena Fręch, która we wtorek rozgrywała swój mecz pierwszej rundy. Polka okazała się lepsza od rozstawionej z numerem „4” Kristie Ahn 6:4, 6:3. Następną rywalką 23-latki będzie lepsza z Amerykanek – Kennedy Shaffer lub Victoria Duval.


Wyniki

Pierwsza runda singla:

Mayar Sherif (Egipt, 3) – Urszula Radwańska (Polska) 6:4, 6:3

Magdalena Fręch (Polska) – Kristie Ahn (USA, 4) 6:4, 6:3