Charleston. Trudna przeprawa Wozniacki

/ Jakub Karbownik , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki pokonała w trzech setach Mihaelę Buzarnescu i jest już w ćwierćfinale Volvo Car Open. Wyniku sprzed dwóch lat nie poprawi Jelena Ostapenko. Finalistka imprezy z 2017 uległa Madison Keys.

Dunka w meczu drugiej rundy bez żadnych problemów poradziła sobie z Laurą Siegemund, ale w czwartkowym spotkaniu zaczęły się już schody. Rumunka postawiła byłej liderce światowego rankingu bardzo trudne warunki, ale po 2 godzinach i 36 minutach walki turniejowa „piątka” zapewniła sobie awans do grona najlepszych ośmiu tenisistek tegorocznych zmagań.

Spotkanie zaczęłam, tak jak chciałam. Grałam agresywny, odważny tenis. Jednak rywalka nie odpuszczała i wiedziałam, że to będzie ciężki pojedynek. W drugim secie Mihaela przejęła inicjatywę, ale decydująca partia ponownie należała do mnie i zameldowałam się w ćwierćfinale – powiedziała na pomeczowej konferencji Wozniacki, której kolejną rywalką będzie Maria Sakkari. Greczynka dość niespodziewanie odprawiła broniącą tytułu Kiki Bertens (więcej o meczu TUTAJ).

Na trzeciej rundzie tegoroczny występ zakończyła Jelena Ostapenko. Łotyszka, która już w drugiej rundzie była bliska pożegnania się z imprezą, musiała bronić piłki meczowej, w czwartek uległa w dwóch setach Madison Keys. Kolejną rywalką Amerykanki będzie rozstawiona z jedynką rodaczka, Sloane Stephens. Mistrzyni US Open z 2017 roku przegrywała już 4:6 0:3 z Ajlą Tomljanovic, ale zdołała odwrócić losy spotkania i po dwóch godzinach walki zapewnić sobie zwycięstwo.

W czwartek miejsce w ćwierćfinale zapewniła sobie także Danielle Collins, która bez straty seta pokonała Kaię Kanepi.