Charleston. Trudne początki Linette na mączce

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette zagra w drugiej rundzie turnieju w Charleston. Aczkolwiek pierwszy w tym sezonie mecz Polki na mączce był niezwykle trudny. Notowana o 90 pozycji niżej w rankingu WTA Amerykanka Katie Volynets stawiała opór przez 2,5 godziny.

Po raz pierwszy w karierze Magda Linette stanęła naprzeciw Katie Volynets. I dwudziestolatka od początku postraszyła faworytkę z Poznania. Już w pierwszym gemie Amerykanka zdobyła przewagę przełamania. Aczkolwiek kolejne długie minuty pokazały, że to, która zawodniczka serwuje, nie ma w tym spotkaniu większego znaczenia. Niemniej, to Polka prezentowała się w tym aspekcie szczególnie słabo w pierwszej partii, notując trzy podwójne błędy serwisowe. Od czwartego do siódmego gema każdego wygrywała returnująca, a w kolejnym było już 0:40 przy podaniu Volynets. Niestety Linette nie wykorzystała tych okazji do wyrównania i niedługo później pierwszy set zakończył się wynikiem 6:4 na korzyść reprezentantki gospodarzy.

Druga część meczu zaczęła się identycznie, a w środkowej jej części ponownie było najwięcej emocji. Tym razem jednak szczęście było po stronie Biało-Czerwonej. Od stanu 1:3 wygrała wszystkie kolejne gemy, choć broniła się w międzyczasie przed kolejnymi przełamaniami.

Obraz gry w zasadzie nie zmienił się w decydującej partii. Znów lepszy początek zanotowała Volynets, ale ponownie nie potrafiła utrzymać wypracowywanej dwukrotnie przewagi. Później inicjatywa była po stronie Linette. Wyszła na prowadzenie 5:3 i miała w dziewiątym gemie piłkę meczową przy podaniu rywalki, ale ta wybroniła się. Kilkanaście minut później to Amerykanka mogła zakończyć do spotkanie mając piłkę na 7:5, ale poznanianka zdołała doprowadzić do tiebreaka. W nim dopięła swego wygrywając 7:4. Teraz czeka ją mecz z Kanadyjką Leylah Fernandez, która w pierwszej rundzie miała „wolny los”. Zwyciężczyni tego spotkania w trzeciej rundzie stanie naprzeciw lepszej z pojedynku Estonki Kai Kanepi z Magdaleną Fręch.


Wyniki

Magda Linette (Polska) – Katie Volynets (Stany Zjednoczone) 4:6, 6:3, 7:6(4)