Charleston. Udane otwarcie Wozniacki, Ostapenko też z awansem

/ Jakub Karbownik , źródło: własne, foto: AFP

Caroline Wozniacki i Jelena Ostapenko zapewniły sobie w środę awans do trzeciej rundy Volvo Car Open 2019. Była liderka rankingu WTA w dwóch krótkich setach odprawiła Laurę Siegemund, z kolei finalistka imprezy z 2017 roku w decydującym secie wróciła z dalekiej podróży.

Wozniacki, która po roku przerwy powróciła na amerykańską mączkę jako rozstawiona z numerem pięć, w pierwszej rundzie miała ,,wolny los". Rywaliazję rozpoczęła od 2. rundy i pojedynku z Laurą Siegemund. Dunka i Niemka spotkały się drugi raz w tym roku i po raz kolejny spotkanie padło łupem bardziej utytułowanej z tenisistek.

Moja rywalka uwielbia grę na mączce, dlatego spotkanie było bardzo ciężkie. Mimo że z boku mogło nie wyglądać na takie. Laura to typ zawodniczki, która umie zagrać zarówno skrót, jak i długą piłkę pod nogi. Jest to bardzo niebezpiecznie i ciężko się gra z takimi rywalkami – podsumowała środowy mecz Wozniacki, która o ćwierćfinał powalczy z Mihaelą Buzarnescu. Rumunka, która w pierwszej rundzie wygrała z Magdaleną Fręch, w środę oddała tylko pięć gemów Lauren Davis.

Drogę z piekła do nieba przeszła Jelena Ostapenko. Finalistka imprezy sprzed dwóch lat w decydującej partii przegrywała już 1:5, a dziewiątym gemie Rogers miała piłkę meczową. Rozstawiona z numerem dziesięć Łotyszka zdołała jednak doprowadzić do tie-breaka, w którym wykorzystując drugą szansę, zakończyła spotkanie.

Wiedziałam, że tenis to taka dyscyplina sportu, w której do ostatniej piłki wszystko może się wydarzyć. W to wierzyłam i walczyłam. Dzisiaj starałam się nie uderzać z całej siły. Wydłużałam wymiany i to przynosiło efekt – przyznała na pomeczowej konferencji Ostapenko, której kolejną rywalką będzie Madison Keys. Amerykanka, również w trzech setach, w ostatnim spotkaniu 2. rundy pokonała Tatjanę Marię.

Aryna Sabałenka (Białoruś, 3) – Kateryna Kozłowa (Ukraina) 3:6, 6:3, 6:3
Jessica Pegula (USA) – Anastasija Sevastova (Łotwa, 4) 6:4, 6:2
Caroline Wozniacki (Dania, 5) – Laura Siegemund (Niemcy) 6:2, 6:2
Kaia Kanepi (Estonia) – Elise Mertens (Belgia, 6) 0:6, 6:0, 7:5
Taylor Townsend (USA) – Julia Goerges (Niemcy, 7) 6:4, 7:6(0)
Madison Keys (USA, 8) – Tatjana Maria (Niemcy) 7:6(5), 4:6, 6:4
Belinda Bencic (Szwajcaria, 9) – Allie Kiick (USA) 6:0, 6:3
Jelena Ostapenko (Łotwa, 10) – Shelby Rogers (USA) 4:6, 6:3, 7:6(4)
Danielle Collins (USA, 11) – Aliona Bolsova (Hiszpania) 6:3, 7:6(2)