Charleston. Udany powrót mistrzyni

Ashleigh Barty pokonała Misaki Doi 6:2, 6:1 w meczu drugiej rundy Volvo Car Open 2021. Dla liderki rankingu WTA środowe spotkanie było pierwszym na mączce od finału Roland Garros 2019.

Tenisistka z Antypodów ostatni mecz na kortach ziemnych rozegrała przed blisko dwoma laty. Podczas paryskiego szlema pokonała siedem przeciwniczek i sięgnęła po pierwszy w karierze tytuł wielkoszlemowy. W tym tygodniu zawodniczka z Ipswich po trzech latach powraca do Charleston. Zdobywczyni dziesięciu tytułów mistrzowskich w turniejach głównego cyklu potrzebowała zaledwie 62 minut, aby pożegnać 77. rakietę świata i o 1/8 finału zmierzy powalczy z Shelby Rogers. Reprezentantka gospodarzy pokonała swoją rodaczkę Amandę Anisimovą 1:6, 7:5, 6:4.

Wśród najlepszych 16. zawodniczek tegorocznej edycji jest również finalistka Roland Garross 2018. Sloane Stephens w meczu drugiej rundy zmierzyła się z turniejową ósemką, Madison Keys. Kluczowym dla losów pierwszej partii był dziewiąty gem. W nim mistrzyni US Open 2017 przełamała serwis rywalki i objęła prowadzenie 5:4, aby po zmianie stron zakończyć seta. W drugiej odsłonie decydujący moment nastąpił w trzecim gemie. Wypracowanej przewagi Stephens już nie oddała i wykorzystując trzecią piłkę meczową, doprowadziła do zakończenia pojedynku. Kolejną rywalką 28-letniej tenisistki będzie Ajla Tomljanovic. Australijka, która w meczu drugiej rundy odprawiła w trzech setach Marie Bouzkovą ze swą najbliższą rywalką nie ma korzystnego bilansu spotkań. Dotychczas obie panie spotykały się pięciokrotnie i za każdym razem zawodniczka z Antypodów schodziła z kortu jako przegrana.