Charleston. Wozniacki z Keys w finale

/ Tomasz Górski , źródło: wtatennis.com, foto: AFP

Caroline Wozniacki zagra z Madison Keys w finale turnieju w Charlston. Dunka na ostatniej prostej pewnie pokonała Petrę Martić 6:3, 6:4. Natomiast Amerykana wygrała z Monicą Puig 6:4, 6:0.

Caroline Wozniacki zameldowała się dziś w pierwszym finale sezonu. Czekała długo, ale w Charleston rozgrywa bardzo dobre zawody. Wygrała m.in. z Buzarnescu i Sakkari. A dziś w półfinale pewnie pokonała Petrę Martić.

Premierowa partia rozstrzygnęła się na korzyść Dunki za sprawą jednego przełamania w szóstym gemie. Innym break pointów nie było w tej odsłonie. W drugim secie było zdecydowanie więcej emocji. Wozniacki szybko wyszła na prowadzenie z zapasem breaka. Jednak tym razem Chorwatka odrobiła straty. Ale nie potwierdziła dobrej formy na returnie serwisem. Po powrocie do meczu znów straciła podanie co było decydujące w tym meczu. Po godzinie i dwudziestu siedmiu minutach Dunka zameldowała się w premierowym finale sezonu.

– Myślę, że dobrze radziłam sobie w większości meczu, po prostu starałem się pozostać agresywna na tyle, na ile mogłam i starałam się, aby Martić dużo biegał – powiedziała Wozniacki – Myślę, że dzisiaj zrobiłem dobrze każdy element tenisowego rzemiosła – dodała.

Było to szóste spotkanie obu zawodniczek. Wszystkie spotkania wygrała Dunka i co ciekawe Martić nie zdołała jeszcze ugrać nawet seta.

W meczu o tytuł rywalką Dunki będzie Madison Keys. Amerykanka bardzo pewnie pokonała Monicę Puig. Początek meczu był wyrównany i przyniósł aż trzy przełamania. Jedno więcej wywalczyła Keys i wygrała partię. W drugim secie warunki dyktowała tylko jedna zawodniczka. Amerykana wygrała bardzo pewnie bez straty seta. I od dziś ma bilans z Portorykanką 3-2 w bezpośrednich pojedynkach.

Jutrzejszy mecz o tytuł jest planowany na godzinę 16 czasu polskiego.

 


Wyniki

Półfinał singla:

Caroline Wozniacki (Dania, 5) – Petra Martić (Chorwacja, 16) 6:3, 6:4
Madison Keys (USA, 8) – Monica Puig (Portoryko) 6:4, 6:0