Charlottesville. Kawa otarła się o kolejny finał. Zadecydował tie-break trzeciego seta

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Rozstawiona z numerem osiem Whitney Osuigwe zakończyła zwycięski marsz Katarzyny Kawy w Charlottesville. 17-letnia Amerykanka pokonała w półfinale naszą reprezentantkę 3:6, 7:5, 7:6(1), mimo że przegrywała 3:6, 1:3. Przed Polką jeszcze finał gry podwójnej, który zostanie rozegrany w niedzielę.

Dwukrotnie Polkę od zwycięstwa w półfinale dzieliły tylko dwa wygrane punkty. Tak było przy stanie 6:5 w decydującym secie. Już wcześniej Kawa była jednak bliska sprawienia dużej niespodzianki. Kiedy prowadziła 6:3, 3:1, wydawało się, że może wygrać nawet bez straty seta. Ostatecznie w finale nie zagra, ale i tak turniej w stanie Wirginia może zapisać po stronie plusów.

Kawa wygrała w Charlottesville trzy spotkania, dzięki czemu zapewniła sobie udział w eliminacjach Roland Garros. Co więcej, zdobyte punktu pozwolą jej awansować na najwyższe miejsce w karierze. W niedzielę powalczy natomiast w finale gry podwójnej. Partnerować jej będzie wybitna czeska deblistka, Lucie Hradecka. Po drugiej stronie siatki staną Amerykanki Asia Muhammad i Taylor Townswend.

Z kolei Whitney Osuigwe w finale singla zagra ze zwyciężczynią pojedynku pomiędzy Madison Brengle i Kają Juvan.