Charlottesville. Kawa pokonała partnerkę deblową. Jest już w ćwierćfinale!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Warsaw Sports Group

Katarzyna Kawa świetnie sobie radzi w turniejach ITF w Stanach Zjednoczonych. W imprezie w Charlottesville Polka zwyciężyła Lucie Hradecką 7:6(8), 7:5 i awansowała do ćwierćfinału. Przypomnijmy, że trzy tygodnie temu wygrała zawody w Jackson. 

Kawa zdobywa w USA cenne punkty, dzięki czemu za miesiąc wystąpi w eliminacjach Roland Garros. Kto wie, może rywalizując na paryskiej mączce będzie już należeć do grona dwustu najlepszych zawodniczek rankingu WTA. Na ten moment w rankingu live jest notowana w okolicach 210. pozycji.

W Charlottesville wciąż jednak nie powiedziała ostatniego słowa. Na razie spisuje się bardzo dobrze. W pierwszej rundzie pokonała kwalifikantkę Rasheedę McAdoo 6:4, 4:6, 6:2, a w 1/8 finału doświadczoną Lucie Hradecką 7:6(8), 7:5. Czeszka to też partnerka deblowa Polki z tego turnieju. Razem powalczą jeszcze dzisiaj o półfinał gry podwójnej.

Z kolei w piątek Kawa zagra o awans do półfinału singla. Jej przeciwniczką będzie rozstawiona z numerem trzy Anhelina Kalinina z Ukrainy.


Wyniki

1/8 finału:
Katarzyna Kawa (Polska) – Lucie Hradecka 7:6(8), 7:5