Charlottesville. Kawa pokonała turniejową trójkę! Powtórzyła sukces Świątek

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: Bella Cup

Katarzyna Kawa odniosła kolejne wartościowe zwycięstwo. Tym razem pokonała 133. rakietę świata, Anhelinę Kalininę 2:6, 6:3, 6:4. Dzięki wygranej awansowała do półfinału dużego ITF-a w Charlottesville (pula nagród: 80 tys. dolarów) i zrobiła kolejny krok w kierunku czołowej dwusetki rankingu WTA.

Obecny sezon może być przełomowy dla Katarzany Kawy. 26-letnia zawodniczka z Krynicy-Zdroju na przełomie marca i kwietnia wyleciała na cykl zawodów do USA i na pewno nie żałuje tej decyzji. Nie dość, że wygrała zawody w Jackson, to na dodatek szereg dobrych występów w pozostałych turniejach zaowocował awansem na najwyższą pozycję w rankingu WTA. Polka obecnie zajmuje w nim 225, miejsce, ale… to jeszcze nie wszystko.

Po turnieju w Charlottesville może awansować nawet do czołowej dwusetki. W rankingu live notowana jest obecnie na 199. miejscu! W ćwierćfinale pokonała 2:6, 6:3, 6:4 Ukrainkę Anhelinę Kalininę. Rywalka to obecnie 133. rakieta świata. Wcześniej Kawa pokonała m.in. medalistkę olimpijską w grze podwójnej, Lucie Hradecką.

Awansując do półfinału w Charlottesville, Kawa wyrównała zeszłoroczne osiągniecie Igi Świątek z tej imprezy. W sobotę powalczy o finał. Czeka ją jednak niezwykle trudne zadanie. Po przeciwnej stronie siatki stanie Whitney Osuigwe, niezwykle utalentowana, zaledwie 17-letnia Amerykanka.