Chennai: gładkie zwycięstwo Tipsarevicia

/ Tomasz Krasoń, źródło: atpworldtour.com/własne, foto: AFP

Zaledwie 62 minut spędzonych na korcie wystarczyło Janko Tipsareviciowi, aby awansować do ćwierćfinału turnieju Aircel Chennai Open. Rozstawiony z „jedynką” Serb po otrzymaniu w pierwszej rundzie wolnego losu pokonał w drugiej zawodnika gospodarzy, Yuki Bhambri 6:1, 6:3. Jeszcze mniej natrudzić musiał się Nicolas Almagro, którego rywal, Steve Darcis, poddał spotkanie walkowerem.

Dla Tipsarevicia było to pierwsze spotkanie w nowym sezonie. Można rzec, że rozpoczął go znakomicie. 27-letni Serb wykorzystał wszystkie cztery break pointy, a przy własnym podaniu przegrał raptem 8 punktów. Po 62 minutach gry triumfował 6:1, 6:3, choć należy pamiętać ich nie miał zbyt wymagającego rywala. 345. w rankingu ATP Yuki Bhambri ma dopiero 19 lat, a występ w turnieju w Chennai zawdzięcza „dzikiej” karcie.

Ćwierćfinałowym rywalem Tipsarevicia będzie inny zawodnik, który miejsce w głównej drabince zawdzięcza specjalnej przepustce przyznanej przez organizatorów. Mowa o Davidzie Goffinie, 21-letnim Belgu, który wyeliminował Andreasa Becka. Po przegraniu pierwszej partii 4:6 tenisista z Liege poprawił swoją grę w dwóch kolejnych setach, triumfując w nich odpowiednio 6:4, 6:2.

Na dole turniejowej drabinki wśród ćwierćfinalistów również widnieje zaskakujące nazwisko. Do ósemki awansował bowiem Yuichi Sugita. 235. w rankingu ATP Japończyk przebrnął najpierw przez eliminacje, następnie pokonał Oliviera Rochusa, a w drugiej rundzie uporał się z Yen-Hsun Lu. Azjatyckie starcie zakończyło się wynikiem 7:6(5), 6:4.

Sugita spotka się teraz z Nicolasem Almagro. Rozstawiony z „dwójką” Hiszpan w Chennai nie rozegrał jeszcze meczu singlowego. W pierwszej rundzie miał wolny los, a w drugiej rundzie wygrał walkowerem ze względna kontuzję ramienia Steve’a Darcisa.

Dzień wcześniej wyłoniono dwie pierwsze pary ćwierćfinałowe. Tworzą je Stanislas Wawrinka i Go Soeda oraz Dudi Sela i Milos Raonic.

Janko Tipsarević (Serbia, 1) – Yuki Bhambri (Indie, WC) 6:1, 6:3
David Goffin (Belgia, WC) – Andreas Beck (Niemcy) 4:6, 6:4, 6:2
Yuichi Sugita (Japonia, Q) – Yen-Hsun Lu (Tajwan) 7:6(5), 6:4