Chennai. Linette dołączyła do Kawy

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do drugiej turnieju Chennai Open. Polka tylko w pierwszym secie miała problemy z pokonaniem Moyuki Uchijamy.

Poznanianka, która w zawodach została rozstawiona z numerem 3, dobrze rozpoczęła spotkanie i już w drugim gemie odebrała podanie rywalce. Japonka błyskawicznie odrobiła jednak stratę. Później tenisistki wygrywały własne gemy serwisowe do wyniku 4:3 dla Linette. W tym momencie druga rakieta Polski po raz drugi przełamała rywalkę i stanęła przed szansą, żeby zamknąć partię przy pomocy własnego podania. 30-latce z Wielkopolski ta sztuka się nie udała, ale po zmianie stron Uchijama po raz kolejny nie była w stanie utrzymać podania i Linette objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania turniejowa „trójka” kontrolowała już przebieg wydarzeń na korcie. Nie oddała rywalce ani jednego gema i po 77 minutach gry mogła cieszyć się z awansu do drugiej rundy turnieju.

O miejsce w najlepszej ósemce turnieju Magda Linette zagra z Oksaną Selechmetową. Jeśli poznanianka pokona Rosjankę, a Katarzyna Kawa upora się z Rebeccą Marino, to w ćwierćfinale hinduskich zawodów dojdzie do polskiego pojedynku.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Magda Linette (Polska, 3) – Moyuka Uchijama (Japonia) 6:4 6:0