Chennai. Linette lepsza od pogromczyni Kawy

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette pokonała Rebeccę Marrino w 1/4 finału imprezy WTA 250 w Chennai. W sobotę Polka powalczy o piąty w karierze finału turnieju głównego cyklu.

W imprezie, która po czternastu latach powróciła do Indii, była szansa na polski ćwierćfinał. Jednak w meczu 1/8 finału Katarzyna Kawa uległa Rebecce Marrino i to Kanadyjka stanęła na drodze drugiej rakiety Polski w meczu 1/4 finału. Pierwsza partia spotkania była na tyle zacięta, że jej losy rozstrzygnął tie-break. Jednak nim do niego doszło, każda z zawodniczek straciła swe podanie dwukrotnie. W „dogrywce” żadnej z tenisistek nie udało się wypracować bezpiecznej przewagi. Ostatecznie pierwszą partię wygrała Polka, wykorzystując czwartą piłkę setową. W drugim secie Linette „poszła za ciosem”. Wykorzystując już pierwszą okazję, przełamała podanie Marrino i objęła prowadzenie 3:0. W szósty gemie dołożyła kolejnego „breaka” i zrobiło się 5:1 dla naszej reprezentantki. Co prawda zawodniczka z Kraju Klonowego Liścia zdołała wygrać jeszcze dwa gemy i zbliżyć się na 3:5, ale ostatnie słowo należało do Linette. Polka wykorzystała drugą piłkę meczową i zapewniła sobie miejsce w 1/2 finału.

Jej rywalkę w meczu o finał wyłoni mecz między Katie Swan i Nao Hibino. Niezależnie, która z nich wygra i wyjdzie na kort w sobotę, faworytką meczu o finał będzie poznanianka, która w odróżnieniu od swych potencjalnych rywalek jest sklasyfikowana w top 100 rankingu WTA.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Magda Linette (Polska, 3) – Rebecca Marino 7:6(10), 6:3