Chennai. Niepowodzenie Kawy w deblu

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto:

W turnieju debla w Chennai Katarzyna Kawa występowała u boku Chinki Xinyun Han. Niestety ich współpraca w Indiach nie trwała długo. W pierwszej rundzie przegrały w dwóch setach z Belgijką Yaniną Wickmayer i Kanadyjką Eugenie Bouchard.

Katarzyna Kawa i Xinyun Han miały za rywalki doświadczone tenisistki po przejściach. Polka i Chinka obiecująco rozpoczęły ten mecz. Już w pierwszym gemie zdobyły przewagę przełamania. Niestety od stanu 2:0 gemy w pierwszym secie wygrywały już tylko Eugenie Bouchard i Yanina Wickmayer. Wyglądało to zresztą imponująco ze strony Kanadyjki i Belgijki. Do końca partii przegrały już tylko trzy punkty.

Z początkiem drugiej części meczu Han i Kawa odzyskały właściwy rytm i mecz stał się całkiem wyrównany. Duet chińsko-polski był na dobrej drodze do wyrównania dzięki przełamaniu w trzecim gemie. Niestety w pewnym momencie znowu coś zacięło się w ich grze. Od stanu 2:4 ponownie wygrywały tylko rywalki. Już nie tak łatwo jak w pierwszym secie, ale nie miało to większego znaczenia. Przy podaniu Han i Kawy w dziewiątym gemie doprowadziły do stanu 40:40 i decydującą piłkę rozstrzygnęły na swoją korzyść.


Wyniki

Eugenie Bouchard, Yanina Wickmayer (Kanada, Belgia) – Xinyun Han, Katarzyna Kawa (Chiny, Polska) 2:6, 4:6