Chennai. Pomścić koleżankę z reprezentacji i awansować do półfinału

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette awansowała do najlepszej ósemki turnieju Chennai Open. W drugiej rundzie Polka okazała się zdecydowanie zbyt wymagającą rywalką dla Oksany Selechmetowej.

Poznanianka dobrze rozpoczęła spotkanie i odskoczyła na prowadzenie 4:1 z podwójnym przełamaniem. Rosjanka zdołała odrobić stratę jednego „breaka”, ale po chwili ponownie nie zdołała utrzymać podania. W ósmym gemie druga rakieta Polski bez straty punktu utrzymała serwis i objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej partii przewaga naszej tenisistki na korcie była jeszcze wyraźniejsza. Reprezentantka Biało-Czerwonych trzykrotnie odebrała podanie rywalce i wyszła na prowadzenie 5:0. Selechmetowa w szóstym gemie miała jeszcze okazje na przełamanie, ale jej nie wykorzystała i 83 minutach gry turniejowa „trójka” zakończyła spotkanie.

O miejsce w półfinale Magda Linette zagra z Rebeccą Marino. W środę Kanadyjka w dwóch setach pokonała Katarzynę Kawę.