Chennai. Udany rewanż Marino

Katarzyna Kawa uległa Rebece Marino w meczu drugiej rundy turnieju rangi WTA 250 w indyjskim Chennai. Był to drugi tegoroczny pojedynek obu zawodniczek.

Podczas tegorocznego Wimbledonu kryniczanka po raz drugi w karierze wystąpiła w meczu turnieju głównego imprezy wielkoszlemowej. W spotkaniu pierwszej rundy Polka, która wcześniej przeszła kwalifikacje, spotkała się z Rebeccą Marino i pokonała Kanadyjkę w trzech setach. Teraz panie spotkały się ponownie. Tym razem na kortach twardych.

Stawką środowego meczu był awans do 1/4 finału. I wystąpi w nim tenisistka z Kraju Klonowego Liścia, chociaż również Polka miała swe szanse. W premierowej partii jako pierwsza gema przy serwisie rywalki wygrała Polka i wyszła na prowadzenie 3;2. Jednak po zmianie stron doszło do przełamania powrotnego, a gdy wszystko wskazywało, że losy seta rozstrzygnie tie-break, turniejowa „siódemka” po raz drugi przełamała serwis Kawy i objęła prowadzenie w całym spotkaniu. Druga odsłona przebiegała kompletnie nie po myśli Polki, która dwukrotnie przegrała swe gemy serwisowe i rywalka prowadziła już 5:1. Co prawda kryniczanka odrobiła jednego breaka i wygrała gema serwisowego, ale w dziewiątym gemie za pierwszą piłką meczową Marino zakończyła spotkanie.

Kolejną rywalkę Kanadyjka pozna w czwartek. Przeciwniczkę w 1/4 finału dla turniejowe „siódemki” wyłoni spotkanie między Magdą Linette i Oksaną Selechmetową.

Rebecca Marino (Kanada, 7) – Katarzyna Kawa (Polska) 7:5, 6:3