Cherbourg. Żuk ograł turniejową „ósemkę”

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Materiały prasowe LOTOS PZT Polish Tour

Kacper Żuk awansował do ćwierćfinału challengera z pulą nagród 88 520 euro. W czwartek polski tenisista w godzinę uporał się z rozstawionym z numerem 8 Sebastianem Ofnerem.

Reprezentant Polski pod presją znalazł się już w pierwszym gemie spotkania. Austriak wypracował sobie trzy okazje na przełamanie, ale 22-latek wyszedł z tej trudnej sytuacji obronną ręką. Niewykorzystane okazje zemściły się na Ofnerze czwartym gemie, w którym stracił podanie. Tenisista rozstawiony z numerem 8 miał szansę, żeby błyskawicznie odrobić stratę, ale 22-latek z Nowego Dworu Mazowieckiego zniwelował kolejnego „breakpointa” i odskoczył na 4:1. Podopieczny Aleksandra Charpantidisa wypracowaną przewagę utrzymał już do końca partii i w dziewiątym gemie wykorzystał drugą piłkę setową.

Kacper Żuk dobrze rozpoczął również drugą odsłonę spotkania i już w trzecim gemie odebrał serwis rywalowi. Reprezentant Austrii natychmiast odrobił stratę, ale na więcej Polak już mu nie pozwolił. Tenisista trenujący we Wrocławiu wygrał cztery kolejne gemy i po godzinie gry zakończył spotkanie wygrywającym serwisem.

O półfinał polski zawodnik zagra albo z Lukasem Rosolem albo z rozstawionym z numerem 2 Antoine’em Hoangiem.


Wyniki

Druga runda singla

Kacper Żuk (Polska) – Sebastian Ofner (Austria, 8) 6:3 6:2