Chicago. Linette bez sposobu na leworęczną Szwajcarkę

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zdołała awansować do najlepszej szesnastki turnieju Chicago Fall Tennis Classic. W drugiej rundzie zbyt wymagającą rywalką okazała się Jil Teichmann.

Poznanianka słabo weszła w środowe spotkanie. Popełniała dużo prostych niewymuszonych błędów i straciła podanie już w trzecim gemie. Szwajcarka grała zdecydowanie solidniej i w tej części meczu ani razu nie musiała nawet bronić się przed przełamaniem. Podopieczna Dawida Celta w siódmym gemie po raz drugi nie była w stanie utrzymać serwisu, pomimo tego, że prowadziła już 40:0. Po zmianie leworęczna tenisistka pewnie zapisała pierwszego seta na swoim koncie.

Druga odsłona spotkania była bardziej wyrównana. Linette podniosła trochę poziom swojej gry ale wciąż była daleka od najlepszej dyspozycji. Gra toczyła się zgodnie z regułą własnego serwisu do wyniku 3:3. W siódmym gemie Teichmann minęła drugą rakietę Polski przy siatce i jako pierwsza zdobyła przełamanie. 29-latka z Wielkopolski błyskawicznie mogła odrobić stratę, ale przy „breakpoincie” popełniła błąd z forhandu. Reprezentantka Szwajcarii wypracowała sobie dwie piłki meczowe w dziewiątym gemie, ale Linette zdołała się wybronić i utrzymała podanie. Po zmianie stron tenisistka rozstawiona z numerem 16 wykorzystała atut własnego podania i po 86 minutach gry zakończyła spotkanie wygrywającym serwisem.

Kolejną rywalką Jil Teichmann będzie Marketa Vondrousovą.


Wyniki

Druga runda singla

Jil Teichmann (Szwajcaria, 16) – Magda Linette (Polska) 6:2 6:4