Chwalińska i Kawa odpadły w pierwszej rundzie

/ Maciej Pietrasik , źródło: własne, foto: Bella Cup

Polskie tenisistki bardzo szybko pożegnały się z turniejem ITF w węgierskim Szekesfehervar (pula nagród 100.000$). Magdalena Fręch odpadła już w eliminacjach, a Katarzyna Kawa oraz Maja Chwalińska przegrały w pierwszej rundzie turnieju głównego.

Nasze zawodniczki w Szekesfehervar rywalizują drugi tydzień z rzędu. Ostatnio rozgrywany był tam turniej z pulą nagród w wysokości 60.000$, teraz pula wyniosła 100.000$, więc i obsada była lepsza – Magdalena Fręch i Maja Chwalińska musiały się przez to przebijać przez dwuetapowe eliminacje. Fręch w spotkaniu o główną drabinkę minimalnie uległa rywalce, Chwalińska zdołała natomiast awansować.

Pewne miejsce w turnieju miała Katarzyna Kawa. Polka nie mogła już jednak liczyć na rozstawienie i w pierwszej rundzie trafiła na oznaczoną numerem dwa Alionę Bolsovą Zaidoinov. Z Hiszpanką nawiązała wyrównaną walkę w spotkaniu, które trwało ponad dwie godziny. Ostatecznie nasza tenisistka przegrała jednak 5:7, 6:2, 3:6.

Maja Chwalińska w drugim turnieju z rzędu wylosowała Irinę Marię Barę. Rumunka w zeszłym tygodniu pokonała Polkę w pierwszej rundzie, a potem dotarła aż do finału. Teraz otrzymała specjalną przepustkę, bo ze względu na rywalizację o tytuł nie mogła wziąć udziału w eliminacjach. Bara udowodniła, że rezultat z zeszłego tygodnia nie był przypadkiem i rozbiła Chwalińską bardzo szybko – 6:1, 6:1.


Wyniki

Pierwsza runda singla:
Aliona Bolsova Zadoinov (Hiszpania, 2) – Katarzyna Kawa (Polska) 7:5, 2:6, 6:3
Irina Maria Bara (Rumunia, SE) – Maja Chwalińska (Polska, Q) 6:1, 6:1