Chwalińska miała teraz grać w Ameryce Płd., ale zdrowie nie pozwoliło… Kiedy wróci?

/ Piotr Rutkowski , źródło: sportowefakty.wp.pl, oprac. własne, foto:

Maja Chwalińska (355. WTA) poinformowała, że nie wystąpi w listopadowych turniejach w Ameryce Południowej. – Ze względu na moje ostatnie problemy zdrowotne wraz z moim teamem podjęliśmy decyzję o rezygnacji z udziału w turniejach w Ameryce Południowej. Planuję wrócić do rywalizacji w grudniu – napisała 22-latka na Instastories.

Przypomnijmy, że pochodząca z Dąbrowy Górniczej tenisistka miała operację prawego kolana w połowie września ubiegłego roku. Potem aż do marca br. miała przerwę w startach. Po powrocie odnotowała jeden znaczący rezultat. W sierpniu awansowała do półfinału imprezy Polish Open w Kozerkach, gdzie uległa rozstawionej z „czwórką” Belgijce Greet Minnen. Ostatni mecz 22-letniej Polki miał miejsce 27 października. Wówczas w ćwierćfinale turnieju ITF w greckim Heraklionie przegrała z Rumunką Iriną Barą 5:7, 3:6.

O Mai Chwalińskiej

Leworęczna Polka ma na swoim koncie 12 tytułów rangi ITF – 5 w grze pojedynczej oraz 7 w deblu. 3 października 2022 roku zajmowała najwyższą w karierze – 149. pozycję w rankingu WTA. Między innymi dzięki udanemu występowi na Wimbledonie, gdzie po przebrnięciu eliminacji doszła do 2. rundy. Obecnie plasuje się na 355. miejscu.