Chwalińska wygrała drugi turniej z rzędu!

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: PZT

Maja Chwalińska coraz lepiej radzi sobie w turniejach ITF. Przed tygodniem 17-latka z Dąbrowy Górniczej zgarnęła główną nagrodę w Bytomiu, a teraz okazała się najlepsza również w Kozerkach. W finale pokonała 7:6(5), 6:4 wyżej notowaną Dejanę Radanović z Serbii.

W puli nagród imprez w Bytomiu i Kozerkach znalazło się po 25 tysięcy dolarów. Nie są to zawody, jakie docelowe chciałaby wygrywać Maja Chwalińska, ale obok jej sukcesów nie można przejść obojętnie. Polka wcześniej nie znała smaku zwycięstwa w zawodowych imprezach, a teraz wygrała dwie z rzędu. W Kozerkach nie tracąc nawet seta! Zdobyte punkty pozwolą naszej reprezentantce awansować do trzeciej setki rankingu WTA, skąd już niedaleko do wielkoszlemowych eliminacji.

W niedzielę Chwalińska odniosła już dziesiąte zwycięstwo z rzędu. Z Dejaną Radanović długo przegrywała ze stratą przełamania w pierwszym secie, ale udało jej się doprowadzić do tie-breaka. W nim pokonała przeciwniczkę 7-5. Dla odmiany, w drugiej partii to Polka cały czas uciekała Serbce. Dwukrotnie Radanović odrabiała stratę przełamania, ale to nie wystarczyło. Po dwóch godzinach i piętnastu minutach rywalizacji Chwalińska wykorzystała pierwszą piłkę meczową, pieczętując zwycięstwo 7:6(5), 6:4.

Turniej gry podwójnej również zakończył się zwycięstwem jednej z naszych reprezentantek. Po trofeum sięgnęły Anna Hertel i trenująca od lat w Polsce, choć występująca pod ukraińską flagą, Anastazja Szoszyna.

Turniej Kozerki Open wchodzi w skład cyklu PZT LOTOS Polish Tour.