Chwalińska wygrała dwunasty mecz z rzędu. Pozostałe Polki odpadły

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: PZT

Zwycięska seria Mai Chwalińskiej imponuje coraz bardziej. Polka wygrała już dwanaście spotkań z rzędu, ale na pewno nie ma dość. W czwartek awansowała do ćwierćfinału Warsaw Sports Group Open. Do tego etapu rywalizacji nie dotrwały natomiast nasze pozostałe reprezentantki – Paula Kania i Katarzyna Piter.

O sile rozpędzonej Chwalińskiej przekonała się dziś na własnej skórze Walentyna Iwachnienko. Rozstawiona z numerem sześć Rosjanka wygrała tylko cztery gemy i już po godzinie i 10 minutach w nie najlepszym humorze opuszczała kort. Tak szybkie zwycięstwo na pewno podwójnie ucieszyło naszą reprezentantkę, która w ostatnim czasie nie narzeka na nadmiar wolnego czasu. Zarówno przed dwoma tygodniami w Bytomiu, jak i przed tygodniem w Kozerkach, rywalizowała do samego końca, ostatecznie triumfując w obu tych imprezach. Do Warszawy przyjechała zmęczona, co było widać zwłaszcza w trzecim secie meczu 1. rundy. Sił starcza jeszcze jednak na zmagania w grze podwójnej. Chwalińska i Norweżka Ulrikke Eikeri są już w półfinale.

Jeśli mowa o deblu, to w półfinale tej specjalności nie zobaczymy w akcji turniejowych ,,jedynek” – Pauli Kani i Katarzyny Piter. Polki oddały mecz walkowerem, co na pewno ma związek z wcześniejszym kreczem Kani w 2. rundzie singla. Polka poddała mecz z Tessah Andrianjafitrimo przy stanie 1:6, 0:3.

Do ćwierćfinału singla nie udało się awansować również Katarzynie Piter. Pojedynek Polki z Chinką Yue Yuan, choć dwusetowy, był niezwykle zacięty. Dla tenisistki z Państwa Środka było to już kolejne zwycięstwo nad naszą reprezentantką. W pierwszej rundzie okazała się bowiem lepsza od Stefanii Rogozińskiej-Dzik.

Turniej WSG Open wchodzi w skład cyklu LOTOS PZT Polish Tour.

 


Wyniki

2. runda gry pojedynczej:

Maja Chwalińska (Polska) – Walentyna Iwachnienko (Rosja, 6) 6:3, 6:1
Yue Yuan (Chiny, 7) – Katarzyna Piter (Polska) 7:5, 6:3
Tessah Andrianjafitrimo (Francja, 8) – Paula Kania (Polska) 6:1, 3:0 i krecz Polki

Ćwierćfinały gry podwójnej:

L. Bronzetti, C. Rosatello (Włochy) – P. Kania, K. Piter (Polska, 1) walkover
M. Chwalińska, U. Eikeri (Polska, Norwegia, 3) – A. Komardina, I. Oz (Rosja, Turcja) 6:2, 6:1