Chwalińska zakażona koronawirusem. ,,Nie czuję się najlepiej”

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: LOTOS PZT Polish Tour

Maja Chwalińska poleciała do Argentyny na cykl turniejów ITF, ale nie weźmie w nich udziału. Test na koroanwirusa dał bowiem pozytywny wynik i pokrzyżował plany naszej reprezentantki. – Mam kilka objawów i nie czuję się najlepiej – napisała na Instagramie tenisistka. 

Nie po raz pierwszy w tym sezonie problemy zdrowotne zmusiły 19-letnią tenisistkę do wycofania się z imprezy. W lutym brała udział w turnieju ITF w niemieckim Altenkirchen i nie wyszła na mecz 2. rundy, ponieważ odnowił jej się uraz nadgarstka. Kontuzja okazała się jednak niegroźna i po upływie miesiąca Chwalińska planowała wrócić do rywalizacji. Z tą różnicą, że na nawierzchni ziemnej.

Plan obejmował rozegranie trzech turniejów w Argentynie, ale już wiadomo, że nie zostanie zrealizowany.  Naszą reprezentantkę dopadł koronawirus i zamiast przebywać na kortach z rywalkami, musi udać się na kwarantannę.

– Niestety podczas turnieju w Buenos Aires zdiagnozowano u mnie koronawirusa. Mam kilka objawów i nie czuję się najlepiej. Z oczywistych względów zostałam zmuszona wycofać się z turnieju oraz dwóch następnych w Argentynie. Przede mną 14 dni kwarantanny. Dziękuję za wsparcie – napisała na Instagramie zawodniczka.