Cincinnati. Była liderka rankingu lepsza od Magdy Linette

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie sprostała Simonie Halep i odpadła w pierwszej rundzie turnieju WTA 1000 w Cincinnati. Polka może być zadowolona z nawiązania walki z jedną z największych gwiazd kobiecego tenisa, jednak na pewno czuje też niedosyt. W trzeciej partii nie wykorzystała żadnego z siedmiu break-pointów i ostatecznie przegrała 4:6, 6:3, 1:6.

Poznanianka udowadnia w tym sezonie, że jest wymagającą rywalką nawet dla najlepszych zawodniczek świata. Pokonała Asheligh Barty i Elinę Switolinę, a z Petrą Kvitovą wygrała jednego seta 6:1. Dzisiejsze spotkanie z Simoną Halep tylko potwierdziło, że Linette stać na sprawianie dużych niespodzianek. Koniec końców tym razem do niej nie doszło, ale było blisko. Po drugim secie wydawało się wręcz, że to Polka jest bliżej zwycięstwa. Niestety nie poszła za ciosem i w decydującej partii obniżyła loty.

Należy też odnotować, że spotkanie zostało przerwane z powodu opadów deszczu. Zawodniczki opuściły kort przy wyniku 4:6, 4:2 od strony Polki. Na szczęście nieplanowana przerwa nie wybiła naszej reprezentantki z uderzenia. Bez większych problemów zdobyła przy własnym podaniu dwa brakujące gemy i wykonała duży krok w stronę drugiej rundy.

Halep to jednak tenisistka niezwykle doświadczona. Tylko w Cincinnati trzykrotnie docierała do finału. Doskonale wie, jak radzić sobie w trudniejszych chwilach. Nawet wtedy, gdy nie jest optymalnie przygotowana do rywalizacji. Dzisiaj musiała korzystać z pomocy fizjoterapeuty podczas przerwy medycznej.

Olbrzymie doświadczenie pozwoliło jej zachować więcej zimnej krwi w najważniejszych momentach. W trzecim secie obroniła aż siedem break-pointów. Równie skuteczna nie była niestety Linette, która wygrała dwie z czterech kluczowych piłek.

Po ponad dwóch godzinach rywalizacji Halep po raz drugi w karierze pokonała naszą reprezentantkę. W drugiej rundzie zagra z sensacyjną zwyciężczynią ubiegłotygodniowych zawodów w Montrealu, Camilą Giorgi, lub reprezentantką gospodarzy, Jessicą Pegulą.

Z kolei Linette spróbuje zdziałać więcej w grze podwójnej. Ponownie związała się z Bernardą Perą, z którą w obecnym sezonie tworzy bardzo groźny duet. Pierwszymi rywalkami Polki i Amerykankami będą mistrzynie Australian Open sprzed dwóch lat, Australijka Samantha Stosur i Chinka Shuai Zhang.


Wyniki

Pierwsza runda:

Simona Halep (Rumunia, 12) – Magda Linette (Polska) 6:4, 3:6, 6:1