Cincinnati. Coraz dłuższa lista nieobecności

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Wydłuża się lista nieobecności zarówno u kobiet jak i u mężczyzn imprezy w Cincinnati. Wśród panów zabraknie trzech najbardziej utytułowanych tenisistów edycji rozgrywanych w XXI wieku. Z kolei u pań nie będzie jednej z tych, którym w tym stuleciu udało się triumfować dwukrotnie na kortach Linder Family Tennis Center.

W ostatnich dwóch dekadach rywalizację na kortach w Cincinnati zdominowało trzech tenisistów – Roger Federer, Novak Dżokovic i Rafael Nadal. Wspomniane trio zgarnęło dziesięć tytułów mistrzowskich. Jednak tegorocznej edycji nie wygra żaden z nich. Po tym jak wcześniej z imprezy wycofali się Szwajcar i Serb, teraz dołączył do nich mistrz z roku 2013. Wcześniej z imprezy zrezygnował Dominic Thiem.

Równolegle ze zmaganiami panów będzie toczyć się rywalizacja pań. Jednak już teraz wiadomo, że do walki o tytuł mistrzowski nie przystąpią: Sofia Kenin, Venus Williams oraz Serena Williams.

– Wciąż dochodzę do siebie po kontuzji nogi odniesionej na Wimbledonie. Będzie mi brakować wszystkich moich fanów w Cincinnati, z którymi mam nadzieję spotkać się za rok. Planuję wrócić na kort jak najszybciej to będzie możliwe – możemy przeczytać w oświadczeniu, jakie przesłała do organizatorów triumfatorka imprezy w latach 2014-2015, czyli młodsza z sióstr Williams. Amerykanka to jedyna obok Wiktorii Azarenki zawodniczka, która w XXI-wieku dwukrotnie wygrywała turniej w Cincinnati.

Mimo nieobecności wymienionych tenisistek lista uczestniczek zmagań wygląda imponująco. Najwyżej rozstawioną ma być Ashleigh Barty, a na samym dole turniejowej drabinki ma się znaleźć Naomi Osaka. Pewne miejsce w zmaganiach mają dwie najwyżej notowane polskie tenisistki – Iga Świątek i Magda Linette.