Cincinnati. Czorić wygrał i przeszedł do historii

/ Jakub Ślotała , źródło: własne/atptour.com, foto: AFP

Większość minionego sezonu pauzował z powodu kontuzji. Teraz wygrał pierwszy turniej rangi ATP 1000 jako najniżej sklasyfikowany zawodnik w historii. Borna Czorić pokonał Stefanosa Tsitsipasa 7:6(0), 6:2 w finale Western & Southern Open.

Start sezonu i powrót do rywalizacji nie były dla Chorwata łatwe. Wystarczy powiedzieć, że pierwszy raz dotarł dalej, niż do drugiej rundy w turniejach rangi ATP dopiero w połowie lipca w Hamburgu. Tym bardziej sensacyjny jest rezultat w Cincinnati, jeśli spojrzymy jakie nazwiska pokonał po drodze! Musetti, Nadal, Bautista, Auger-Aliassime, Norrie, a w finale Tistsipas. A po drodze stracony tylko jeden set z królem mączki!

Finałowy pojedynek lepiej rozpoczął Grek, który wyszedł na prowadzenie 4:1. Chorwat wyrównał na 4:4, chociaż w bardzo długim, ósmym gemie, bronił trzech break-pointów. Rywale wygrywali swoje podania aż do tie-breaka w którym Tsitsipas nie zdobył żadnego punktu. W drugiej partii Tsitsipas tylko pierwszy gem serwisowy wygrał pewnie, a we wszystkich pozostałych bronił piłek na przełamanie. W rezultacie, od stanu 2:2 nie wygrał już żadnego gema i przegrał całe spotkanie.

To był bardzo, bardzo ciężki mecz. Na początku nie grałem zbyt dobrze, a on bardzo mnie naciskał. Ale zacząłem lepiej grać, serwować i ciężko walczyłem – powiedział Czorić w swoim wywiadzie na boisku. – Potem w drugim secie pomyślałem, że zagrałem najlepszy set w całym roku – dodał.

Co ciekawe, Czorić wygrał turniej ATP 1000 jako najniżej sklasyfikowany zawodnik w historii!

 


Wyniki

Finał gry pojedynczej:

Borna Czorić (Chorwacja) : Stefanos Tsitsipas (Grecja, 4) 7:6(0), 6:2