Cincinnati. Do trzech razy sztuka, Hurkacz pokonał Davidovicha Fokinę

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne, foto: AFP

Z lekkimi problemami, lecz Hubert Hurkacz melduje się w drugiej rundzie turnieju rangi ATP Masters 1000 w Cincinnati. Polak pokonał Alejandro Davidovicha Fokinę 6:1, 6:7(3), 6:1.

Wtorkowy mecz był trzecim spotkaniem Huberta Hurkacza z Alejandro Davidovichem Fokiną. Poprzednie dwa padły łupem Hiszpana. Ostatnie tygodnie to jednak wyraźny wzrost formy Polaka, więc wiele wskazywało na to, że dziś może przerwać złą serię.

Tak też się stało, choć nie obyło się bez kłopotów. Pierwszy set to zdecydowana dominacja naszego tenisisty, który oddał rywalowi tylko jednego gema. Półfinalista Wimbledonu szedł jak burza i wydawało się, że druga odsłona równie łatwo zostanie rozstrzygnięta na jego korzyść. Nasz reprezentant miał dwie szanse na objęcie prowadzenia 4:1, lecz od tego momentu nastąpił chwilowy kryzys Polaka i Davidovich Fokina wyrównał stan na 4:4. Na początku jedenastego gema tenisiści musieli opuścić kort z powodu deszczu.

Mecz został wznowiony godzinę później. Końcówka drugiej odsłony należała jednak do Hiszpana, który objął wczesne prowadzenie w tiebreaku i doprowadził do trzeciego seta. Tam jednak ponownie pojedynek był pod pełną kontrolą Hurkacza. Ta partia, podobnie jak pierwsza, skończyła się rezultatem 6:1.

W drugiej rundzie przeciwnikiem Huberta Hurkacza będzie trzykrotny mistrz imprez wielkoszlemowych, Andy Murray.


Wyniki

Pierwsza runda singla

Hubert Hurkacz (Polska, 9) – Alejandro Davidovich Fokina (Hiszpania) 6:1, 6:7(3), 6:1