Cincinnati: finał marzeń w Stanach

/ Bartosz Cębrzyna, źródło: własne/atpworldtour.com, foto: AFP

Roger Federer i Novak Djokovic zagrają w niedzielnym finale Western & Southern Open. Najwyżej rozstawieni zawodnicy wygrali swoje półfinałowe starcia w dwóch setach.

31-letni Federer zapewnił sobie tym samym fotel lidera rankingu ATP na kolejny tydzień. Szwajcar pokonał w 1/2 finału Stanislasa Wawrinkę. Roger bardzo pewnie spisywał się przy własnym serwisie, jednak nie był w stanie udokumentować swojej przewagi w pierwszym secie, który zakończył się w tie-breaku. Druga partia była już jednak popisem triumfatora Wimbledonu, który dwukrotnie przełamał rywala i wygrał 6:3

Osiągnąłem swój cel. Muszę mierzyć siły długoterminowe, a jeżeli chcę pozostać w czołówce, to powinienem systematycznie grać w finałach tego typu imprez. Jestem zadowolony z formy, którą prezentuję w Stanach i mam nadzieję, że uda mi się przedłużyć korzystną serię w niedzielnym meczu o tytuł oraz zbliżającym się US Open – powiedział Roger Federer.

Mecz z Novakiem Djokoviciem będzie dla Szwajcara okazją do zdobycia piątego tytułu na kortach Lindner Family Tennis Center. Doświadczony tenisista triumfował w Cincinnati w 2005, 2007, 2009 i 2010 roku. Jeżeli lepszy okaże się Serb, to będzie to jego pierwsze zwycięstwo w Western & Southern Open. Wcześniej Nole trzykrotnie występował w finale wspomnianego turnieju.

Rozstawiony z numerem dwa zawodnik po swojej stronie drabinki okazał się bezkonkurencyjny i tak jak Federer do tej pory nie stracił ani jednego seta. Djokovic odprawił z kwitkiem Juana Martina Del Potro, zwyciężając 6:3, 6:2.

Półfinał singla:
Novak Djokovic (Serbia, 2) – Juan Martin Del Potro (Argentyna, 6) 6:3, 6:2
Roger Federer (Szwajcaria, 1) – Stanislas Wawrinka (Szwajcaria) 7:6 (4), 6:3

Półfinały debla:
M. Bhupathi, R. Bopanna (Indie, 6) – I. Dodig, M. Melo (Chorwacja. Brazylia) 6:4, 6:3
B. Bryan, M. Bryan (USA, 2) – R. Lindstedt, H. Tecau (Szwecja, Rumunia, 4)