Cincinnati. Garcia najlepsza!

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Mistrzynią tegorocznej edycji Western & Southern Open została Caroline Garcia. Francuzka w decydującym pojedynku pokonała Petrę Kvitovą i zdobyła dziesiąty tytuł w karierze.

Spotkanie lepiej rozpoczęła Francuzka, która odskoczyła na 4:0 z podwójnym przełamaniem. Wypracowanej przewagi już nie wypuściła z rąk i objęła prowadzenie w meczu. W tej części meczu gra była zdecydowanie bardziej wyrównana niż wskazywałby na to wynik, ale reprezentantka trójkolorowych dużo lepiej rozgrywała kluczowe punkty. Wykorzystała dwa z trzech „breakpointów”, a Czeszka żadnej z czterech okazji nie zamieniła na przełamanie.

Garcia bardzo dobrze rozpoczęła również drugą partię i już w pierwszym gemie odebrała podanie rywalce. Jak się później okazało to był kluczowy moment tej części meczu, bo Kvitova tej straty już nie zdołała odebrać. W szóstym gemie Czeszka wypracowała sobie trzy „breakpointy” z rzędu, ale Francuzka dzięki dobrym serwisom zdołała się wybronić. W dziesiątym gemie zawodniczka znad Sekwany wypracowała sobie dwie pierwsze piłki meczowe. Po godzinie i 42 minutach walki wykorzystała już pierwszą z nich i mogła wznieść ręce w geście triumfu.

W niedzielę Caroline Garcia zdobyła dziesiąty tytuł w karierze, a trzeci w tym sezonie. Francuzka od Roland Garros jest najskuteczniejszą zawodniczką tourze. Od czerwca wygrała 27 spotkań.


Wyniki

Finał singla

Caroline Garcia (Francuzka, Q) – Petra Kvitova (Czechy) 6:2 6:4