Cincinnati. Hurkacz awansował również w deblu

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.atptour.com, foto: AFP

Środa była dobrym dniem dla Huberta Hurkacza. Polak najpierw pokonał Andy’ego Murraya i awansował do trzeciej rundy turnieju singlowego, a kilka godzin później wraz z Jannikiem Sinnerem zameldował się w drugiej rundzie gry podwójnej. Polak i Włoch pokonali Brytyjczyków Daniela Evansa i Neala Skupskiego 6:3, 3:6, 10-3.

Początek meczu to gemy pewnie wygrane przez serwujących. Do stanu 4:3 tenisiści nie byli w stanie wygrać więcej niż jeden punkt na returnie. Zmieniło się to w ósmym gemie, w którym pierwsze dwie piłki zostały zapisane na konto Hurkacza i Sinnera. Polsko-włoska para utrzymała koncentrację i przełamała podanie Evansa do zera. Wystarczyło to do wygrania pierwszej odsłony.

Drugi set miał już inny przebieg, bowiem Evans i Skupski szybko zdobyli przewagę przełamania, a chwilę później odskoczyli na komfortowe prowadzenie 4:1. Hurkacz i Sinner nie dali się ponownie przełamać, ale nie zdołali również odrobić strat. Po prawie godzinie gry Brytyjczycy wyrównali stan setów na 1-1.

Zwycięzców meczu wyłonił zatem super tie-break. W nim już wyraźnie swoją przewagę zaznaczyli Polak i Włoch, odskakując rywalom na sześć punktów i wykorzystując pierwszą piłkę meczową. W drugiej rundzie ich rywalami będą mistrzowie z Tokio – Nikola Mektić i Mate Pavić.

Awansu do kolejnej rundy nie wywalczył drugi reprezentant Polski, Łukasz Kubot. W parze z Marcelo Melo nie byli w stanie postawić się w środę Niemcowi Timowi Puetzowi i Nowozelandczykowi Michaelowi Venusowi. Triumfatorzy Wimbledonu z 2017 roku przegrali 2:6, 3:6.


Wyniki

Pierwsza runda debla

Hubert Hurkacz, Jannik Sinner (Polska, Włochy) – Daniel Evans, Neal Skupski (Wielka Brytania) 6:3, 3:6, 10-3

Łukasz Kubot, Marcelo Melo (Polska, Brazylia, 7) – Tim Puetz, Michael Venus (Niemcy, Nowa Zelandia) 2:6, 3:6