Cincinnati. Hurkacz i Sinner lepsi od mistrzów olimpijskich!

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Hubert Hurkacz i Jannik Sinner sprawili wielką niespodziankę w nocy z czwartku na piątek. Polak i Włoch pokonali 6:7(7), 7:5, 10-5 złotych medalistów olimpijskich i mistrzów tegorocznego Wimbledonu, Mate Pavicia i Nikolę Mekticia. Tym samym polsko-włoski duet zameldował się w ćwierćfinale Western&Southern Open 2021.

Dla Huberta Hurkacza był to drugi mecz tego dnia. Najpierw Polak walczył o awans do ćwierćfinału singla, o czym przeczytacie TUTAJ. Następnie, po regulaminowej przerwie, wrocławianin wraz z Jannikiem Sinnerem wyszli na kort, by rywalizować o ostatnie miejsce w najlepszej „ósemce” par w Cincinnati. Od początku wiadomo było, że nie będzie to łatwe zadanie, gdyż po drugiej stronie siatki stanęli najlepsi debliści w tym sezonie. Mate Pavić i Nikola Mektić to mistrzowie tegorocznego Wimbledonu, a także wywalczyli złoty medal podczas Igrzysk Olimpijskich w Tokio. Ostatnio dotarli również do finału w Toronto.

Polak i Włoch nie mieli nic do stracenia i tak też podeszli do tego spotkania. Więcej nerwowości dało się zauważyć u Chorwatów, mimo że to oni uzyskali pierwszego breaka, przełamując serwis Hurkacza. Niżej notowany duet nie podłamał się jednak tym faktem i już w kolejnym gemie odebrał podanie Paviciowi. Od tego momentu kibicie nie zobaczyli już żadnego przełamania w pierwszym secie i rozstrzygniecie nastąpiło w tie-breaku. Ten był bardzo zacięty, żadna para nie była w stanie wywalczyć mini breaka. Dopiero w końcówce Chorwaci przechylili szlę zwycięstwa na swoją stronę i przy drugiej piłce setowej, wyszli na prowadzenie.

Druga odsłona nie najlepiej rozpoczęła się dla Polaka i Włocha. Nasz reprezentant ponownie stracił podanie i tegoroczni mistrzowie Wimbledonu prowadzili już 2:0. Sytuacja stała się trudna i wydawało się, że Pavić i Mektić nie wypuszczą tej przewagi z rąk. Jednak wtedy do walki zerwali się „nasi” tenisiści. Hurkacz i Sinner wygrali cztery kolejne gemy. Ale to nie był koniec emocji. Chorwaci odrobili starty w ostatnim monecie i wyrównali na 5:5. Ten powrót nie dodał im jednak odpowiedniej energii i faworyci ponownie stracili podanie. Tej okazji niżej notowani debliści już nie mogli przegapić, w efekcie wyrównali stan meczu na 1:1 w setach.

Super tie-break ułożył się po myśli Hurkacza i Sinnera. Od początku zdobyli przewagę, a potem stopniowo ją powiększali. Pavić i Mektić nie mogli odnaleźć się w decydującej rozgrywce, a ten fakt perfekcyjnie wykorzystywał duet polsko-włoski, który już przy pierwszej piłce meczowej zamknął spotkanie.

Tym samym Hurkacz i Sinner awansowali do ćwierćfinału Western&Southern Open 2021. O miejsce w półfinale powalczą z parą Steve Johnson / Austin Krajicek.

Druga runda debla:

Hubert Hurkacz, Jannik Sinner (Polska, Włochy) – Mate Pavić, Nikola Mektić (Chorwacja, 1) 6:7(7), 7:5, 10-5