Cincinnati. Linette i Fręch zrobiły pierwszy krok

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette i Magdalena Fręch są coraz bliżej awansu do turnieju głównego Western & Southern Open. W sobotę obie Polki pokonały pierwsze rywalki w kwalifikacjach.

Jako pierwsza miejsce w drugiej rundzie eliminacji zapewniła sobie poznanianka, która w dwóch setach wygrała z grającą z „dziką kartą” Hailey Baptiste. W pierwszej partii druga rakieta Polski zwyciężyła z przewagą jednego przełamania, a w drugiej była już zdecydowanie lepsza i nie oddała przeciwniczce ani jednego gema. O awans do turnieju głównego Linette zagra z Terezą Martincovą.

Zdecydowanie ciężej na pierwsze zwycięstwo w kwalifikacjach musiała zapracować łodzianka, która stoczyła trzysetowy pojedynek z Kają Juvan. Podopieczna Andrzeja Kobierskiego świetnie rozpoczęła spotkanie i zapisała pierwszą partię na swoim koncie, tracąc tylko jednego gema. Drugą odsłonę spotkania lepiej rozpoczęła Juvan, która już w pierwszym gemie odebrała podanie naszej tenisistce. Mistrzyni Polski błyskawicznie odrobiła stratę, ale po chwili ponownie nie była w stanie utrzymać podania. Reprezentantka Słowenii tym razem utrzymała przewagę „breaka” już do końca seta i wyrównała stan rywalizacji. W decydującej partii do głosu ponownie doszła jednak 24-latka z Łodzi, która w tej części meczu ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą serwisu, a sama przełamała rywalkę dwukrotnie i po ponad dwóch godzinach walki mogła cieszyć się ze zwycięstwa.

Fręch o awans to turnieju głównego zagra z Martą Kostiuk.


Wyniki

Pierwsza runda kwalifikacji

Magda Linette (Polska, 16) – Hailey Baptiste (USA, WC) 6:3 6:0

Magdalena Fręch (Polska) – Kaja Juvan (Słowenia, 13) 6:1 4:6 6:2