Cincinnati. Partner deblowy na kursie Huberta Hurkacza

/ Jakub Karbownik , źródło: Własne/atptour.com, foto: AFP

Hubert Hurkacz poznał potencjalnych rywali w kolejnych rundach turnieju ATP 1000 w Cincinnati. Impreza w stolicy Stanu Ohio startuje w poniedziałek. Podobnie jak w mijającym tygodniu, również teraz najlepszy polski tenisista będzie rywalizować zarówno w singlu jak i w deblu.

W sobotę dziesiąty tenisista świata powalczy o finał singla i debla podczas turnieju ATP 1000 w Montrealu. Po zakończeniu występów w Kanadzie wrocławianin przeniesie się do Stanów Zjednoczonych. Tam podobnie jak w Kraju Klonowego Liścia będzie grać zarówno w drabince singlowej jak i deblowej. W tej drugiej jego partnerem będzie John Isner.

Oprócz tego, że Polak i Amerykanin będzie rywalizować po jednej stronie siatki w grze podwójnej, mogą się również spotkać w meczu singlowym. Stanie się tak wtedy, gdy „Big John” wygra w pierwszej rundzie z Benjaminem Bonzim. W przypadku awansu do dalszego etapu rywalizacji wrocławianin może zagrać z kimś z czwórki: Matteo Berettini, Karen Chaczanow, Sebastian Korda i Frances Tiafoe. Mecz 1/4 finału to dla dziesiątego zawodnika świata potencjalne spotkanie ze Stefanosem Tsitsipasem lub rozstawionym z numerem trzynastym Diego Schwartzmanem.

W zmaganiach deblowych Hubert Hurkacz i John Isner trafili w pierwszej rundzie  na Kevina Kravietza i Andreasa Miesa, czyli dwukrotnych mistrzów Roland Garros. W przypadku awansu do kolejnej rundy, na drodze polsko-amerykańskiego duetu mogą stanąć rozstawieni z numerem siódmym Ivan Dodig i Ivan Krajicek. Oprócz Huberta Hurkacza, w drabince deblowej znalazł się również Łukasz Kubot. Partnerem na korcie naszego dwukrotnego mistrza wielkoszlemowego będzie trzykrotny mistrz turniejów Wielkiego Szlema – Stan Wawrinka. Polak i Szwajcar w meczu pierwszej rundy skrzyżują rakiety z Nikolą Mekticiem i Mate Paviciem.