Cincinnati. Powrót pary Świątek/Mattek-Sands, Linette i Pera z „dziką kartą”

/ Bartosz Bieńkowski , źródło: własne/wtatennis.com, foto: AFP

W Cincinnati do rywalizacji powróci para Iga Świątek/Bethanie Mattek-Sands. Będzie to ich pierwszy występ od Roland Garros. W tym prestiżowym, amerykańskim turnieju wystąpi również para Magda Linette/Bernarda Pera dzięki otrzymanej „dzikiej karcie”.

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands wrócą do rywalizacji deblowej po raz pierwszy od Roland Garros. W paryskim szlemie dotarły aż do finału, a w grze Polki i Amerykanki było widać coraz lepsze zrozumienie. Teraz obie tenisistki spróbują sił w prestiżowym turnieju w Cincinnati. W pierwszej rundzie ich rywalkami będzie Chorwatka Petra Martić i Amerykanka Shelby Rogers.

„Dziką kartę” umożliwiającą występ w tej samej imprezie dostała para Magda Linette/Bernarda Pera. Polka i Amerykanka mają za sobą udany występ w Montrealu, gdzie odpadły dopiero w półfinale. W Cincinnati ich pierwszymi rywalkami będą Samantha Stosur i Shuai Zhang.

Obie Polki wezmą także udział w grze pojedynczej. Rywalką Magdy Linette będzie utytułowana Simona Halep. Rumunka chce odbudować formę po kontuzji, która uniemożliwiła jej występy w ostatnim czasie. Iga Świątek w pierwszej rundzie ma natomiast wolny los, a w drugiej zmierzy się z lepszą zawodniczką z pojedynku Ons Jabeur – Anett Kontaveit.