Cincinnati. Świątek i Mattek-Sands ponownie zwycięskie

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Iga Swiątek i Bethanie Mattek-Sands awansowały do drugiej rundy Western&Southern Open 2021 w grze podwójnej. Polka i Amerykanka stoczyły zacięty bój z Petrą Martić i Shebly Rogers, ostatecznie zwyciężając 2:6, 7:5, 10-5. 

Iga Świątek i Bethanie Mattek-Sands ponownie połączyły siły. Ostatni raz tenisistki wystąpiły wspólnie podczas tegorocznego Roland Garros, gdzie dotarły do półfinału. W Cincinnati także zdecydowały się na wspólną grę i zanotowały zwycięski powrót, choć łatwo nie było.

Polka i Amerykanka zmierzyły się z Petrą Martić i Shelby Rogers. To właśnie chorwacko-amerykańska para lepiej rozpoczęła spotkanie, uzyskując przełamanie w pierwszym gemie. Chorwatka i Amerykanka utrzymywały przewagę przez całego seta i to one kontrolowały przebieg sytuacji na korcie. Tym samym partię otwarcia wygrały 6:2.

W drugiej odsłonie rozkład sił uległ zmianie. Świątek i Mattek-Sands zaczęły grać ofensywniej i lepiej czytały grę rywalek. W efekcie wyszły na prowadzenie 5:2, jednak wówczas Martić i Rogers rozpoczęły pogoń. Udało im się wyrównać na 5:5, ale na więcej nie pozwoliła „nasza” para. Polsko-amerykański duet zwyciężył 7:5.

Losy spotkania rozstrzygnął więc super tie-break. Początek decydującej rozgrywki był wyrównany, jednak od stanu 3-4 półfinalistki Roland Garros 2021 zdominowały rywalki i wyszły na prowadzenie 9-4. Za drugą piłką meczową skończyły tę batalię i cieszyły się z awansu do drugiej rundy. Tam zmierzą się z parą rozstawioną z numerem „8”, Dariją Jurak i Andreją Klepac.

Meczem tym Iga Świątek rozpoczęła zmagania w Cincinnati. W środę Polka wystąpi zarówno w singlu, jak i w deblu. Pierwszą rywalką naszej tenisistki w grze pojedynczej będzie Ons Jabeur.


Wyniki

Pierwsza runda debla:

Iga Świątek, Bethanie Mattek-Sands (Polska, USA) – Petra Martić, Shelby Rogers (Chorwacja, USA) 2:6, 7:5, 10-5