Cincinnati: Ula postraszyła faworytkę

/ Bartosz Cębrzyna , źródło: własne, foto: AFP

Urszula Radwańska sprawiła spore problemy zdecydowanie wyżej notowanej Serenie Williams. Krakowianka toczyła niezwykle wyrównany bój z legendą kobiecego tenisa, jednak ostatecznie przegrała 4:6, 3:6.

Polka niespodziewanie jako pierwsza wyszła na prowadzenie w czwartkowym meczu. Ula już w trzecim gemie przełamała serwis młodszej z sióstr Williams. Amerykanka szybko odrobiła jednak stratę. Ten sam scenariusz powtórzył się przy stanie 3:3. Serena decydujące gemy otwierającego seta rozstrzygnęła już jednak na swoją korzyść i wygrała 6:4.

Jeszcze lepiej dla naszej zawodniczki rozpoczął się drugi set. Ula dwukrotnie przełamała serwis faworyzowanej Sereny i wszystko wskazywało na to, że uda jej się wyrównać stan spotkania. Nic bardziej mylnego. Williams szybko wyszła z opresji nie tylko odrabiając podwójnego breaka, ale i zwyciężając we wszystkich pozostałych gemach.

Radwańska pozostawiła jednak w Cincinnati pozytywne wrażenie. Ula dzięki grze III rundzie imprezy rangi Premier zarobiła 22 tysiące dolarów oraz 125 punktów w rankingu WTA.