Cisza przed burzą

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: facebook.com/mistrzostwapolskiwtenisie

W czwartek poznaliśmy komplet ćwierćfinalistów 93. Mistrzostw Polski rozgrywanych w Gliwicach. Bardzo pewnie kolejny krok w kierunku obrony tytułu zrobili Marta Leśniak i Maciej Rajski.

Trzeci dzień rozgrywek nie dostarczył zbyt wielu emocji w rywalizacji mężczyzn. Bez gry do ćwierćfinału awansował rozstawiony z numerem 1 Kacper Żuk, ponieważ z turnieju z powodu kontuzji nogi wycofał się Marcin Gawron. Reprezentant STT Fakro Nowy Sącz już dzień wcześniej musiał zrezygnować z występu w turnieju gry podwójnej. Tenisista z Warszawy o miejsce w najlepsze czwórce imprezy zagra z Karolem Drzewieckim, który bez straty seta pokonał Michała Bedrę.

Kolejny mecz wygrał Daniel Michalski. Pogromca Michała Przysiężnego pewnie pokonał Filipa Kolasińskiego. Jego następnym rywalem będzie Wojciech Marek. Najlepszy polski junior nie spędził zbyt wiele czasu na korcie. Jego przeciwnik, ubiegłoroczny finalista, Piotr Gryńkowski po przegraniu pierwszego seta 1:6 poddał mecz z powodu kontuzji pachwiny.

Kolejny krok w kierunku obrony tytułu zrobił Maciej Rajski, która oddał tylko dwa gemy Maciejowi Ziomberowi. Turniejowa „dwójka” zmierzy się teraz z Michałem Dembkiem. Tenisista WKT Mera wyeliminował Daniila Tsebrenko.

O półfinał mistrzostw Polski powalczą także Jan Zieliński i Paweł Ciaś. Ten pierwszy w trzech setach wygrał z Mateuszem Terczyńskim, a drugi okazał się lepszy od Tomasza Bednarka.

U kobiet również nie doszło do zbyt wielu niespodzianek. Żadnych problemów z awansem do ćwierćfinału nie miały dwie najwyżej rozstawione tenisistki, Anastazja Szoszyna i Marta Leśniak, które straciły tylko po jednym gemie. Turniejowa „jedynka” odprawiła Aleksandrę Jeleń, a broniąca tytułu wrocławianka nie dała szans Patrycji Niewiadomskiej. Tenisistka pochodząca z Ukrainy zmierzy się teraz z Magdaleną Hędrzak, a następną rywalką 31-latki z Dolnego Śląska będzie Stefania Rogozińska-Dzik.

Bardzo pewnie zwycięstwa w drugiej rundzie odniosły również Anna Hertel, Julia Oczachowska i Marcelina Podlińska, które w czwartek straciły łącznie tylko sześć gemów. Stawkę ćwierćfinalistek uzupełniła Martyna Kubka, która także bez większych problemów poradziła sobie z Karoliną Jaśkiewicz.

Mistrzostwa Polski odbywają się w ramach Lotos PZT Polish Tour.