Waszyngton. Kyrgios rezygnuje z obrony tytułu. Na liście zgłoszonych dwóch Polaków

/ Natalia Kupsik , źródło: własne/twitter.com, foto: AFP

Poznaliśmy już listę zawodników zgłoszonych do zbliżającego się turnieju Citi Open. Wśród uczestników, którzy zapowiedzieli swój udział w turnieju znaleźli się między innymi Hubert Hurkacz i Kamil Majchrzak.

Od 13 do 21 sierpnia na amerykańskich kortach po raz pierwszy od przymusowego zawieszenia rozgrywek ponownie zagościć ma tenis na najwyższym światowym poziomie. Wczoraj za pośrednictwem mediów społecznościowych udostępniono informację o zawodnikach, których nazwiska trafiły na przedeliminacyjną listę startową tegorocznego Citi Open. W roli największej turniejowej gwiazdy wystąpić ma ubiegłoroczny finalista zawodów – Daniił Miedwiediew. Co ciekawe w Waszyngtonie zabraknie z kolei obrońcy tytułu – Nicka Kyrgiosa, który od tygodni krytycznie wypowiada się na temat planów wznowienia rozgrywek. Australijczyk konsekwentnie podkreśla, że pandemia koronawirusa nadal pozostaje w Stanach Zjednoczonych niemałym problemem.

Obok Rosjanina udział w Citi Open zapowiedzieli między innymi Stefanos Tsitsipas, David Goffin, Roberto Bautista Agut, Diego Schwartzman  czy Karen Chaczanow. Na waszyngtońskich kortach zobaczymy najprawdopodobniej także dwóch najlepszych polskich tenisistów – Huberta Hurkacza oraz korzystającego z zamrożonego rankingu Kamila Majchrzaka. Z pełną listą zgłoszonych zawodników można zapoznać się poniżej. Wiele wskazuje jednak na to, że ze względu na szczególne okoliczności ulegnie ona jeszcze pewnym modyfikacjom. Przekonuje o tym chociażby fakt, że w gronie potencjalnych uczestników znalazł się między innymi Alexei Popyrin. Tymczasem Australijczyk zdążył już uprzedzić, że nie zagra w tym roku w US Open, gdyż podróż do Stanów Zjednoczonych jest jego zdaniem na razie zbyt ryzykowna.

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie

Zdjęcie