Cleveland. Drugi tytuł Kontaveit

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Anett Kontaveit przerwała serię pięciu finałowych porażek, pokonując Irinę-Camelię Begu 7:6(5),6:4. To drugi tytuł Estonki wywalczony w głównym cyklu.

Anett Kontaveit, która w sierpniu rozpoczęła współpracę z Dmitrym Tursunowem, może zaliczyć do bardzo udanych ostatni sprawdzian przed US Open. Estonka straciła tylko dwa sety w drodze po tytuł w pierwszej edycji Tennis in the Land.

W finale 25-latka z Tallinna zmierzyła się z Iriną-Camelią Begu. Było to premierowe starcie tych tenisistek. Od początku pojedynek ten był zacięty i obie zawodniczki prezentowały solidny tenis. Jako pierwsza przewagę przełamania zdobyła Kontaveit, a następnie objęła prowadzenie 5:2. Wydawało się, że Estonka ma wszystko pod kontrolą, ale kiedy serwowała przy stanie 5:3, by zakończyć seta, do walki zerwała się Rumunka. Najdłuższego gema w spotkaniu wygrała właśnie ona i odrobiła straty. Losy partii otwarcia rozstrzygnął więc tie-break. W nim dominowały serwujące i jeden mini break w końcówce zadecydował o tym, że to turniejowa „dwójka” wygrała seta.

W drugiej odsłonie także Kontaveit przełamała jako pierwsza. Miało to miejsce już w trzecim gemie. Wyżej notowana tenisistka grała ofensywnie, była skuteczniejsza w ważnych momentach i popełniała mniej błędów. Estonka wyciągnęła wnioski z poprzedniej partii i tym razem przewagi nie oddała. Tym samym po prawie dwóch godzinach gry podopieczna Tursunowa zdobyła drugi tytuł WTA w karierze.

Teraz przed Kontaveit start w US Open. Rozpocznie ona zmagania od pojedynku z Samanthą Stosur.


Wyniki

Finał singla:

Anett Kontaveit (Estonia, 2) – Irina-Camelia Begu (Rumunia) 7:6(5), 6:4