Cleveland. Imponujący rewanż Linette

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: Materiały prasowe PZT

Magda Linette w imponującym stylu awansowała do ćwierćfinału turnieju Tennis in the Land. W środę Polka po raz pierwszy w karierze znalazła sposób na pokonanie Sorany Cirstei.

Na początku spotkania obie tenisistki bardzo pewnie wygrywała własne gemy serwisowe. Jako pierwszej ręka zadrżała Rumunce, która w siódmym gemie straciła podanie. Jak się później okazało był to decydujący moment tej części pojedynku. Poznanianka w końcówce partii zagrała bardzo pewnie. Nie dała rywalce nadziei na odrobienie straty i objęła prowadzenie w meczu.

W drugiej odsłonie spotkania Linette zapisała przełamanie na swoim koncie już w pierwszym gemie. Cały czas dobrze spisywała się również przy własnym serwisie i ani razu nie musiała nawet bronić się przed stratą podania. Najbardziej emocjonującym momentem tej części meczu był piąty gem, w którym gra długo toczyła się na przewagi. Cirstea nie wykorzystała w nim siedmiu piłek gemowych, a dla Polki piąty „breakpoint” okazał się szczęśliwy. Reprezentantka Rumunii później nie była już w stanie zerwać się do walki i po godzinie i 21 minutach druga rakieta Polski mogła cieszyć się z pierwszego w karierze zwycięstwa nad 32-latką urodzoną w Bukareszcie.

W środę Magda Linette rozegrała bardzo solidne spotkanie. Według oficjalnych statystyk ze strony WTA Polka posłała 37 uderzeń wygrywających przy zaledwie dwóch niewymuszonych błędach. Poznanianka wygrała również 90% piłek po pierwszy serwisie oraz 71% po drugim. O miejsce w półfinale poznanianka zagra albo z Laurą Siegemund albo Ludmiłą Samsonową.


Wyniki

Druga runda singla

Magda Linette (Polska) – Sorana Cirstea (Rumunia) 6:4 6:2