Cleveland. Kasatkina zatrzymana! Udany rewanż Linette

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: Peter Figura

To był prawdziwy pokaz siły w wykonaniu Magdy Linette. Polka nie dała najmniejszych szans Darii Kasatkinie i zrewanżowała się za porażkę sprzed trzech tygodni w San Jose. Polka w czwartek zwyciężyła 6:1, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju  Cleveland. 

Blisko trzy tygodnie temu Magda Linette i Daria Kastkina spotkały się w ćwierćfinale turnieju w San Jose. Wówczas po zaciętym, trzysetowym pojedynku lepsza okazała się Rosjanka. W Cleveland los ponownie sprawił, że te tenisistki walczyły o półfinał imprezy. Polka wyciągnęła wnioski z poprzedniej porażki, a także z wcześniej rozegranych tu meczów, i zaprezentowała fantastyczny tenis.

Poznanianka od początku starcia z turniejową „jedynką” grała ofensywnie i była pozytywnie nastawiona, czego nie było widać w spotkaniach z Eminą Bektas i Lindą Fruhvirtovą. Tym razem jednak pozytywne myślenie przyniosło także dobre efekty w grze. Linette dominowała na korcie, starała się przejmować inicjatywę w wymianach, a Kasatkina wyglądała na zaskoczoną. Druga rakieta Polski szybko objęła prowadzenie 2:0. Co prawda, w następnym gemie Rosjanka zdobyła przełamanie powrotne, ale nic więcej w tym secie już nie mogła zrobić. Nasza reprezentantka kreowała akcje, zmieniała tempo gry, a przede wszystkim popełniała mało błędów. Tym samym partia otwarcia padła jej łupem 6:1.

Początek drugiej odsłony był bardziej wyrównany. Kasatkina wywierała większą presję przy serwisie Linette, ale Polka dzielnie odpierała ataki. Zacięta walka trwała przez cztery gemy. Przy stanie 2:2 poznanianka kolejny raz uzyskała breaka i kontynuowała dobrą grę z pierwszego seta. Rosjanka imponowała zagraniami, ale tylko w pojedynczych wymianach, natomiast głównie w jej grze przeważały błędy. Z kolei 29-latka ze stolicy Wielkopolski czuła się dziś na korcie rewelacyjnie, przez godzinę gry posłała aż 30 winnerów.

Ostatecznie Linette zwyciężyła 6:1, 6:2 i awansowała do półfinału turnieju Tennis in the Land. W walce o finał zmierzy się z Iriną-Camelią Begu. Rumunka pokonała w ćwierćfinale Aliaksandrę Sasnowicz 6:2, 6:4.


Wyniki

Ćwierćfinał singla:

Magda Linette (Polska, 6) – Daria Kasatkina (Rosja, 1, WC) 6:1, 6:2