Cleveland. Linete nie poszła za ciosem

/ Anna Niemiec , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette nie zagra o tytuł w turnieju Tennis is the Land rangi WTA 250. W półfinale lepsza okazała się Irina-Camelia Begu.

W ćwierćfinale poznanianka w świetnym stylu pokonała Darię Kasatkinę i piątkowe spotkanie również rozpoczęła bardzo dobrze. Dzięki agresywnej grze odebrała podanie rywalce w drugim gemie i odskoczyła na 3:0. Rumunka odrobiła stratę w piątym gemie i w tym momencie mecz został przerwany na kilkanaście minut z powodu deszczu. Po powrocie na kort kontrolę nad przebiegiem gry przejęła rodaczka Simony Halep. Begu świetnie serwowała i dyktowała warunki w wymianach z głębi kortu, dzięki czemu wyszła na prowadzenie 5:3. Podopieczna Dawida Celta nie zmierzała się jednak poddawać. Obroniła po jednej piłce setowej w dziewiątym oraz dziesiątym gemie i wyrównała stan rywalizacji. Do rozstrzygnięcia konieczny okazał się tie-break. Tę dodatkową rozgrywkę lepiej rozpoczęła Linette, który przy pierwszej zmianie stron prowadziła 4:2. Od tego momentu zdobyła niestety już tylko jeden punkt i to rywalka objęła prowadzenie w meczu.

Przegrana w pierwszej partii ewidentnie podcięła skrzydła drugiej rakiecie Polski. Równo grająca Begu potrafiła to wykorzystać i szybko odskoczyła na 5:1 z podwójnym przełamaniem. Poznanianka w siódmym gemie zdołała jeszcze odrobić stratę jednego „breaka”, ale po chwili ponownie nie była w stanie utrzymać podania i po godzinie i 45 minutach zakończyła udział w turnieju w Cleveland.

Irina-Camelia Begu o tytuł zagra albo z Anett Kontaveit albo z Sarą Sorribes Tormo.


Wyniki

Półfinał singla

Irina-Camelia Begu (Rumunia) – Magda Linette (Polska, 6) 7:6(5) 6:2