Cleveland. Linette pokonała reprezentantkę gospodarzy

/ Szymon Adamski , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette udanie rozpoczęła rywalizację w Cleveland. W ostatnim sprawdzianie przed US Open Polka pokonała 7:6(6), 6:4 Amerykankę Eminę Bektas. W drugiej rundzie zagra z Brytyjką Tarą Moore lub Czeszką Lindą Fruhvirtovą. 

Z racji tego, że w następny poniedziałek rozpoczyna się US Open, wiele zawodniczek w tym tygodniu zrezygnowało z walki o rankingowe punkty. Inną drogę obrała Magda Linette. Poznaniaka stanęła na starcie turnieju WTA 250 w Cleveland. Dzięki wygranej w pierwszej rundzie z Eminą Bektas przełamała złą passę. Poprzednie trzy mecze kończyły się bowiem po myśli rywalek.

Linette pokonała Bektas 7:6(6), 6:4 w godzinę i trzy kwadranse. W całym meczu tylko raz dała się przełamać. Co bardzo rzadkie w spotkaniach kobiet, obie zawodniczki były bardzo blisko osiągnięcia dwucyfrowej liczby asów. Zarówno u Polki, jak i u Amerykanki, licznik zatrzymał się jednak na dziewięciu.

W drugiej rundzie Linette zagra z Brytyjką Tarą Moore lub Czeszką Lindą Fruhvirtovą. Jedna i druga doznały już w Cleveland porażki. Do turnieju głównego dostały się jednak jako ,,szczęśliwe przegrane”.


Wyniki

Pierwsza runda:

Magda Linette (Polska, 6) – Emina Bektas (USA) 7:6(6), 6:4