Cleveland. Linette w ćwierćfinale

/ Dominika Opala , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette zdołała opanować nerwy w spotkaniu z 16-letnią Lindą Fruhvirtovą i ostatecznie awansowała do ćwierćfinału imprezy w Cleveland. Polka pokonała Czeszkę 7:6(2), 6:4. 

Turniej w Cleveland to dla Magdy Linette ostatni sprawdzian przed US Open. We wtorek Polka wygrała drugi mecz w imprezie, jednak kolejny raz nie było to najłatwiejsze ze zwycięstw. W pierwszej rundzie poznanianka okazała się lepsza od kwalifikantki Eminy Bektas, natomiast dzisiaj wyeliminowała Lindę Fruhvirtovą. Oba spotkania były zacięte, mimo że to druga rakieta Polski była zdecydowaną faworytką.

W partii otwarcia z 16-letnią Czeszką dało się zauważyć dużą nerwowość w poczynaniach Linette. Jako pierwsza, w trzecim gemie, przełamanie uzyskała tenisistka z czwartej setki rankingu. Polka błyskawicznie odrobiła straty, ale już w kolejnym gemie ponownie oddała serwis. Fruhvirtova obrała taktykę wyczekiwania. Czekała na błędy rywalki i oddawała jej inicjatywę. Nasza zawodniczka starała się przejmować kontrolę w wymianach, ale nie była w stanie uniknąć błędów. Wiele punktów zdobywała z krótkich akcji, ale tych było, jak na lekarstwo. W efekcie nastolatka objęła prowadzenie 5:3. Linette nie poddawała się jednak i cały czas próbowała grać agresywnie. Czeszka nie wytrzymała presji i przegrała trzy gemy z rzędu. Losy seta rozstrzygnął natomiast tie-break, w którym to przydało się doświadczenie poznanianki.

W drugiej odsłonie nasza reprezentantka od razu uzyskała breaka, jednak ponownie pojawiło się zdenerwowanie i niepewność. Półfinalistka juniorskiego Wimbledonu z tego roku wygrała cztery gemy z rzędu i była blisko wyrównania stanu meczu. Nie wykorzystała ona tej przewagi i to znowu Linette prezentowała lepszą grę. Od wyniku 1:4 Polka nie przegrała już gema w spotkaniu i ostatecznie zwyciężyła 7:6(2), 6:4.

W ćwierćfinale Tennis in the Land 2021 Linette zmierzy się z lepszą z pary Daria Kasatkina – Catherine McNally.


Wyniki

Druga runda singla:

Magda Linette (Polska, 6) – Linda Fruhvirtova (Czechy, LL) 7:6(2), 6:4