Cleveland. Linette zagra z reprezentantką gospodarzy

/ Lena Hodorowicz , źródło: własne/www.wtatennis.com, foto: AFP

Magda Linette postanowiła wziąć udział w jeszcze jednym turnieju przed rozpoczęciem US Open. Polka powalczy w debiutującym w kalendarzu wydarzeniu rangi WTA 250 w Cleveland.

Początkowo nasza tenisistka i jedyna reprezentantka Polski w drabince miała spotkać się w pierwszej rundzie z Shuai Zhang. Po wycofaniu się z imprezy Johanny Konty, Chinka zajęła jej miejsce w drabince, a Linette musiała czekać na dokończenie turnieju eliminacyjnego, aby poznać rywalkę.

Po dolosowaniu kwalifikantek do drabinki głównej, wiadomo już, że druga najwyżej notowana polska tenisistka zmierzy się w pierwszym meczu z reprezentantką gospodarzy, Eminą Bektas. Amerykanka sklasyfikowana jest obecnie na 338. miejscu na świecie. W zestawieniu deblowym znajduje się znacznie wyżej, bo na 132. pozycji. Zwyciężczyni tego pojedynku, którego faworytką niewątpliwie jest Polka, zagra w drugiej rundzie z Czeszką Lindą Fruhvirtovą lub Australijką Storm Sanders.

Najwyżej rozstawioną zawodniczką w Cleveland jest Daria Kasatkina. Rosjanka rozpocznie zmagania od meczu ze Słowenką Kają Juvan. Na samym dole drabinki widnieje natomiast nazwisko Anett Kontaveit. Estonka powalczy o awans do drugiej rundy z Amerykanką Lauren Davis.

Turniej w stanie Ohio to ostatnia prosta przed rozpoczynającym się 30 sierpnia US Open. Ostatnia wielkoszlemowa impreza tego sezonu rusza 30 sierpnia i potrwa do 12 września.