Cleveland. Świetny początek Magdy Linette

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: własne, foto: AFP

Magda Linette doskonale rozpoczęła drugą edycję turnieju WTA 250 w Cleveland. W dwóch setach pokonała wyżej notowaną Kazaszkę Julię Putincewą. W kolejnej rundzie czeka ją starcie z Rumunką Soraną Cirsteą, która pewnie pokonała Marcelę Zacarias z Meksyku.

T o był już siódmy mecz Magdy Linette przeciwko Julii Putincewej. Jak dotąd czterokrotnie wygrywała Polka. Jednak ich ostatnie spotkanie, w kwietniu w Stambule, w dwóch setach wygrała Kazaszka. Poniedziałkowy mecz pozytywnie rozpoczęła tenisistka z Poznania, gdyż przełamała rywalkę. Aczkolwiek nie udało jej się od razu zbudować przewagi. Putincewa natychmiast odrobiła stratę i podobnie było kiedy Linette zdobyła breaka na 3:2. Widać było jednak, że to nasza reprezentantka jest lepiej dysponowana, potrzebowała jedynie przypieczętowania tego w najważniejszych momentach. Dopięła swego, kiedy po wyjściu na prowadzenie 5:4 nie pozwoliła już rywalce wyrównać, wykorzystując już pierwszą piłkę setową przy własnym podaniu.

Od tego momentu Putincewa nie potrafiła już nawiązać wyrównanej walki i drugi set był bardzo jednostronny. Linette bardzo skutecznie serwowała, unikając jakichkolwiek sytuacji zagrożenia. Wygrała tę partię w zaledwie 32 minuty oddając rywalce tylko dwa gemy.


Wyniki

Magda Linette (Polska) – Julia Putincewa (Kazachstan) 6:4, 6:2