Clijsters przeprowadza się do Stanów Zjednoczonych

/ Anna Niemiec , źródło: www.tennisworldusa.org, foto: AFP

Belgijskie media podały informacje, że w najbliższy weekend Kim Clijsters wraz z rodziną przeprowadza się do Stanów Zjednoczonych, gdzie tenisistka będzie kontynuować przygotowania do powrotu na zawodowe korty.

Była liderka światowego rankingu przebywała w Ameryce Północnej przez większość kwarantanny spowodowanej koronawirusem.  Później wraz z rodziną wróciła na chwilę do Belgii, ale teraz wracają z powrotem za ocean. Taka decyzja w dużym stopniu na pewno spowodowana jest tym, że w Stanach Zjednoczonych mieszka większość krewnych męża Clijsters. Belgijskie media donoszą również, że David Lynch, były koszykarz, a obecnie trener ma także szansę na pracę w NBA.

Czterokrotna mistrzyni wielkoszlemowa pomimo przymusowej przerwy nie rezygnuje z powrotu na światowe korty. W lipcu reprezentantka Belgii weźmie udział w rozgrywkach World Team Tennis, które rozpoczną się 12 lipca i będą trwały przez trzy tygodnie w Zachodniej Wirginii. Później Clijsters prawdopodobnie wystartuje w Cincinnati oraz US Open, ale te występy jeszcze nie są przesądzone.