Cocnepción. Finał przerwany przez protest kibiców lokalnego klubu piłkarskiego

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Twitter, Instagram, własne, biobiochile.cl, foto: AFP

Niecodzienne sceny miały miejsce podczas finału turnieju rangi ATP Challenger w Concepción w Chile. Mecz został przerwany przez protest kibiców lokalnego klubu piłkarskiego. Tenisiści wrócili jednak na kort, a mecz trwa.

Trwał trzeci gem drugiego seta pojedynku o tytuł w Concepción pomiędzy dwoma Argentyńczykami – Sebastianem Baezem i Francisco Cerundolo. Nagle tenisiści i sędziowie opuścili kort. Zjawili się za to na nim ludzie z żółto-niebieskimi flagami, którzy zaczęli gromadzić się na korcie i głośno śpiewać. W pewnym momencie rzucali nawet krzesłami, a na obiekcie poza ludźmi znalazły się też psy.

 

 

Jak się okazało, byli to kibice lokalnego amatorskiego klubu piłkarskiego Allianza Bellavista. Od kilku tygodni protestują oni przeciwko decyzji władz miasta, według której na terenie tegoż klubu ma powstać osiedle mieszkań socjalnych. Sympatycy oraz właściciele zespołu twierdzą, że decyzja bardzo mocno uderza w klub, jako że musiałby opuścić zajmowany od pięćdziesięciu lat teren, z którym jest związany.

 

 

Manifestacje kibiców Allianza Bellavista odbywają się w mieście regularnie od czasu ogłoszenia kontrowersyjnego werdyktu i są dość intensywne. W niedzielę, oprócz inwazji na kort, Internet obiegły też zdjęcia opon palonych na ulicach miasta.

 

 

Po nieszczególnie długim czasie mecz Baeza i Cerundolo udało się jednak wznowić. Po tytuł na chilijskiej ziemi sięgnął ten pierwszy, niżej notowany w rankingu ATP. Dla 312. w tym zestawieniu dwudziestolatka to pierwszy tytuł w Challengerze. Zawodnik z Buenos Aires to utalentowany tenisista. W 2018 roku przegrał w finale juniorskiego Roland Garros z Chun-hsin Tsengiem z Tajwanu.


Wyniki

Finał singla

Sebastian Baez (Argentyna) – Francisco Cerundolo (Argentyna) 6:3, 6:7(5), 7:6(5)