Coco Vandeweghe: zagram w US Open, bo potrzebuję zarobić

/ Szymon Frąckiewicz , źródło: Tennis World, foto: AFP

Amerykanka Coco Vandeweghe zapowiada, że wystartuje w US Open, jeśli ten się odbędzie. Jej motywacją nie jest jednak sam powrót do rywalizacji, a potrzeba zarobienia pieniędzy.

W ostatnim czasie coraz więcej tenisistów i tenisistek zabiera głos w sprawie organizacji US Open w czasie panującej pandemii i samego występu tam. Warto nadmienić, że w Stanach Zjednoczonych sytuacja wciąż wygląda bardzo niepokojąco, a liczba zachorowań dalej gwałtownie rośnie. Między innymi Lucas Pouille i Alexei Popyrin zapowiedzieli już, że w Nowym Jorku nie wystąpią.

Z drugiej strony znalazła się Coco Vandeweghe. Amerykanka zapowiedziała, że wystąpi w kompleksie Flushing Meadows, jednak jej motywacje są przede wszystkim materialne. Potrzebuję zarobić trochę pieniędzy grając. Myślę, że nie mam za bardzo możliwości, by powiedzieć „Nie” – przyznała w rozmowie z Fox 5.

W tym tygodniu bierze ona udział w ligowych rozgrywkach World TeamTennis. Traktuje je jako okazję do przygotowania się na wznowienie cyklu WTA Tour. Pokazowa atmosfera World TeamTennis sprawia, że jest to łatwiejsze, przyjaźniejsze środowisko, by przystosować się z powrotem do regularnej gry – powiedziała o swoim występie Vandeweghe.